На Прикарпатті посадовці переправляли чоловіків за кордон як “опікунів” дітей-“інвалідів”

Працівники ДБР за сприяння Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції викрили на Прикарпатті злочинну схему переправлення чоловіків через кордон, яку організували посадовці Івано-Франківської районної державної адміністрації, Богородчанської лікарні та працівник правоохоронного органу. 24 Лютого, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 117 Схему організували посадовці Івано-Франківської райадміністрації, Богородчанської лікарні та правоохоронець Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Потрапити до Європи військовозобов’язаним пропонували у кілька способів — навіть поза межами пунктів пропуску на Закарпатті, інформує Державне бюро розслідувань.

Інша схема діяла для чоловіків, у яких є діти. На неповнолітніх видавали липові довідки про інвалідність і батько як “опікун” мав право вивезти дитину на “лікування” за кордон.

Такі послуги коштували в середньому 5-6 тисяч доларів США з людини. Попередньо задокументовано 5 спроб незаконного перетину кордону.

22 лютого працівники ДБР провели обшуки за місцем роботи та проживання фігурантів. Під час обшуків в працівника правоохоронного органу виявили незареєстровану зброю і боєприпаси, а також бланки підроблених документів для переправлення осіб через кордон, копії документів переправлених осіб, транспортний засіб, який використовувався для вчинення злочинів.

Правоохоронцю повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через кордон та незаконному поводженні зі зброєю. (ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 263 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.

Також готуються підозри іншим учасникам злочинної схеми.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

Раніше йшлося, що на Прикарпатті батько підробив документи про інвалідність дитини, щоб виїхати за кордон.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни