На Прикарпатті почали збір свідчень про російські воєнні злочини

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” документує злочини росії проти цивільного населення України, щоб відновити правосуддя. Опитують насамперед людей, які прибули з інших населених пунктів України на Прикарпаття.

11 Березня,
2022,
12:30
Прикарпаття

Переглядів: 165


Ілюстроване фото. Для дачі свідчення потрібно заповнити анкету.

Документатори також збирають фото та відеоматеріали, на яких видно наслідки чи самі моменти ракетних ударів по населених пунктах, обстріли людей, навчальних закладів, лікарень, житлових масивів, інформують “Вікна”.

“Ми документуємо злочини ще з 2014 року, коли почалась окупація сходу України. Вже тоді було зрозуміло, що це не конфлікт регіонального масштабу, а війна росії проти України. 24 лютого ми зіштовхнулись зі ще більшим, давно не баченим проявом зла з боку агресора. Люди, які постраждали, мають бути почутими та заслуговують на правосуддя”, — розповіла керівниця “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенія Бардяк.

Очевидців й постраждалих, які готові дати свідчення, просять заповнити анкету. Далі їх свідчення будуть записувати документатори й передадуть прокурору Міжнародного кримінального суду у Гаазі Каріму Хану та іншим інституціям для здійснення правосуддя та притягнення росії до відповідальності. Також їх може бути використано за згодою респондентів для широкого міжнародного висвітлення правдивих подій в Україні.

“Ми намагаємося зібрати повну картину того, що відбувається в Україні з 24 лютого. Зафіксувати всі злочини одразу практично неможливо, бо ворог атакує по декількох напрямках. Тому для нас важлива кожна історія. Вона може стати доповненням для свідчень інших людей і допомогти побачити всі масштаби злочинів росії”, — зазначила документаторка Тетяна Пігурська.

Персональні дані та свідчення всіх опитаних будуть захищені. Доступ до наданої інформації матиме обмежене коло осіб. Також організація продовжує приймати заявки від людей, які готові документувати злочини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни