На Прикарпатті одужав 79-річний чоловік, якому зробили дві операції на серці

Пацієнт поступив в Іваон-Франківську центральну міську клінічну лікарню у важкому стані з діагнозом: гострий інфаркт міокарда та повна атріо-вентрикулярна блокада. 20 Лютого, 2023, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 1550 Методом лікування пацієнта було обрано коронарне шунтування та імплантацію штучного водія ритму серця Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Чоловіка госпіталізували у відділення інтервенційної кардіології, радіологоії та кардіохірургії.

Після консультації heart team (кардіолог, кардіохірург і анестезіолог) найкращим методом лікування пацієнта було обрано коронарне шунтування та імплантація штучного водія ритму серця, йдеться в повідомленні Івано-Франківської ЦМКЛ.

Шунтування коронарних судин — операція, при якій судини, що уражені атеросклерозом, потрібно «обійти» для нормалізації кровопостачання до серця. При шунтуванні уражені частини коронарних артерій не видаляються, а створюється своєрідний «міст». Це коли знаходиться «сприятливий» сегмент артерії (не уражений бляшками або мінімально уражений і відкривається ця артерія). Потім з ноги пацієнта береться вена, один кінець якої вшивається до «сприятливої» частини артерії. «Мости» забезпечують процес постачання крові до серця, тому пацієнт виліковується прямо під час операції.

Штучний водій ритму серця — це імплантований пристрій, який моніторує серцевий ритм і відповідно до потреб серця надсилає електричні імпульси, які викликають серцеві скорочення.

Виконували операцію кардіохірурги лікарні Світлана Сарапук та Володимир Двірник під егідою завідувача відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії Олега Совтуса.

Окрім того, над успішним одужанням хворого працювала команда анастезіологів (Євген Грущак, Андрій Вовчук, Олег Тодорів, Юрій Лугажеський) та молодший медичний персонал відділення.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни