На Прикарпатті хочуть зі сміття виробляти електроенергію

Запропонована модель для Івано-Франківської області передбачає будівництво одного центрального об’єкта поводження з відходами, у якому планується використання відходів як палива для виробництва електроенергії. 30 Жовтня, 2022, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 199 Наразі ведуться перемовини і пошук інвесторів

У робочій зустрічі взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народний депутат України Едуард Прощук, радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Довгалюк, мій заступник Віталій Ільчишин, а також міські голови Івано-Франківська, Бурштина, Калуша, Надвірної та Косова, повідомляє голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук.

На сьогодні в Україні діє проєкт APENA 3 щодо поводження з ТПВ. За сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Івано-Франківська область була внесена в цей проєкт замість Херсонської області.

У рамках цього проєкту розроблено Регіональний план управління відходами в Івано-Франківській області до 2030 року, метою якого є створення ефективної та рентабельної системи управління відходами. Планується поділ області на кластери, у кожному з яких будуватимуться об’єкти поводження з відходами.

Запропонована модель для Івано-Франківської області передбачає будівництво одного центрального об’єкта поводження з відходами, у якому планується використання відходів як палива для виробництва електроенергії, а також 5 малих об’єктів, на яких буде здійснюватись сортування, подрібнення відходів та компостування органічних відходів з метою отримання біогазу.

Наразі ведуться перемовини і пошук інвесторів, адже це є спільний проєкт органів місцевого самоврядування та інвестора, гарантом якого виступає держава.

“Особисто мене цікавили вимоги до земельної ділянки для сміттєсортувального заводу, гарантій міських рад перед банком EIB, який кредитуватиме будівництво. І чи не зростуть тарифи в даному випадку на вивіз сміття. А також питання технології його сортування і вплив зазначеного процесу на нашу екологію”, — зазначив учасник зустрічі, міський голова Калуша Андрій Найда.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни