На Прикарпатті горять трансформатори

Все частіше причиною відсутності світла у наших оселях стають не тільки графіки погодинних чи аварійних вимкнень, але й неправильна споживацька поведінка після відновлення електропостачання. 30 Листопада, 2022, 12:30 Прикарпаття Переглядів: 1572 Горить не тільки проводка, але й запобіжники та дефіцитні масляні вимикачі у трансформаторних підстанціях

Як правило, коли подають світло, споживачі намагаються відразу ввімкнути всі електроприлади. Це і спричиняє масові аварійні випадки у мережі, йдеться в повідомленні АТ “Прикарпаттяобленерго”.

Горить не тільки проводка, але й запобіжники та дефіцитні масляні вимикачі у трансформаторних підстанціях та розподільчих пунктах. Все частіше через перевантаження електромереж виходять з ладу лічильники в домівках споживачів, а загоряння створює потенційну небезпеку для життя, зазначають енергетики.

Наразі 80% виїздів аварійних бригад пов’язані з ліквідацією вимкнень внаслідок перевантаження мереж. Тільки за минулий тиждень оперативно-виїзним бригадам філії «Центральна» довелося ліквідувати 89 аварійних випадків. Лише в день доводиться здійснювати заміну 6-10 запобіжників та інших складників енергообладнання, які виходять з ладу через пікове навантаження на мережу внаслідок одночасного увімкнення споживачами усіх електроприладів в перші хвилини відновлення енергопостачання.

Час відновлювальних робіт, залежно від складності у кожному окремому випадку, може тривати і до 12 годин. Є ще проблема і з запчастинами, які виходять з ладу. Їхні запаси на складах закінчуються, а нові замовлення доводиться чекати тижнями, зважаючи, що більшість виробників географічно знаходяться в областях, де ведуться бої.

Тож вихід один — штучно не створювати аварійних ситуацій. Для цього енергетики радять дотримуватися простих правил:

  • На час стабілізаційного відключення електроенергії ВИМИКАТИ З РОЗЕТКИ всі енергомісткі прилади (пральні машини, електрочайники, бойлери, електроплитки тощо).
  • ВИМИКАТИ СВІТЛО в приміщеннях, якими не користуєтеся.
  • З появою світла НЕ ВМИКАТИ ОДНОЧАСНО всі енергомісткі прилади. Користуйтеся ними почергово. Скористались одним – вимкнули, під’єднали інший.
  • Якщо енергомісткі прилади мають таймер, то варто скористатися цим. ЗАПРОГРАМУЙТЕ їх включення в роботу в нічний час з 0:00 до 6:00.
  • ВМИКАТИ електродвигуни та помпові станції ЧЕРЕЗ 20-30 ХВИЛИН після появи електроенергії. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску.
  • УТРИМУВАТИСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ зовнішнього освітлення фасадів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.
"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни