На Прикарпатті для вакцинації диких тварин розклали 32,5 тисячі доз приманок

24 травня 2023 року в Івано-Франківській області завершено проведення першого етапу заходів пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, які тривали впродовж трьох днів. 24 Травня, 2023, 18:30 Прикарпаття Переглядів: 98 Ілюстроване фото. Раніше в Калуському районі лисиця вивела потомство під підлогою житлового будинку Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Цьогоріч, у зв’язку із воєнним станом, усі роботи з розповсюдження вакцини проводились ручним способом, без застосування авіації, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Так, на території сільськогосподарських, лісових угідь, вирубок, на перехрестях та узбіччях доріг, вздовж річок шляхом наземного розподілу розкладено 32,5 тис. доз вакцини на загальній площі 1,3 тис. кв. кілометрів.

Розповсюдження приманок проводила 71 робоча група.

До складу груп входили 184 фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в області та Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, 82 представники органів місцевого самоврядування, 45 працівників Національної поліції, 114 фахівців лісового та мисливського господарства і користувачі мисливських угідь — всього 425 осіб.

Кампанія була спрямована на створення стійкого імунітету до сказу серед диких тварин, адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі. Своєю чергою це зменшить ймовірність передачі збудника захворювання до сільськогосподарських та домашніх тварин.

Перший етап кампанії з пероральної імунізації знайшов позитивний відгук та підтримку серед населення краю, органів місцевого самоврядування та користувачів мисливських угідь, оскільки регуляція чисельності популяції червоної лисиці у зв’язку з воєнним станом не проводилась, — йдеться в офіційному повідомленні.

Прикарпатцям нагадують: приманка з вакциною безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. При виявленні приманок — не беріть їх до рук і не переносьте з місць розкладання.

Раніше йшлося, що в Калуському районі лисиця вивела потомство під підлогою житлового будинку.

За словами начальника Калуського міського відділу Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Юрія Угери, почастішали звернення та скарги мешканців щодо проникнення лисиць у домогосподарства, вони викрадають свійську птицю. А проводити заходи щодо регулювання чисельності хижих і шкідливих тварин під час воєнного стану не можна через заборону використання зброї.

Цього року лисиць бачили в районі вулиць Глібова та Івано-Франківської у Калуші. Мешканці сіл громади про появу лисиць також інформували своїх старост.

Це створює небезпеку для людей та збільшує ризик інфікування свійських тварин. Відтак було створено робочу групу, яка проводила кампанію з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу на території Калуської громади.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни