На Прикарпатті через аномально теплу погоду озимина почала рости

У першій половині першої декади січня продовжувала спостерігатися аномально тепла погода, перевищення норм середньодобових температур повітря сягало 10-11°. 4 січня на рівнині перевищено історичний максимум цього дня, відмічалось тимчасове відновлення вегетації зимуючих культур. 13 Січня, 2024, 14:30 Україна Переглядів: 275 Ілюстроване фото. Під впливом таких погодних умов знижувалась зимостійкість озимих культур Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У передгір’ї озимі культури і багаторічні трави продовжували повільно вегетувати в основному в денні години. Під впливом таких погодних умов знижувалась зимостійкість озимих культур, багаторічних трав та морозостійкість плодових культур, інформують “Вікна” з посиланням на Івано-Франківський обласний центр з гідрометеорології.

В середині декади у зв’язку із зниженням середньодобової температури повітря нижче плюс 5°, відмічалось припинення вегетації озимих зернових культур. Надалі відмічалась різка зміна погодних умов: випадіння снігу та суттєве зниження температурних показників. Протягом останніх 3 днів середньодобова температура повітря була нижчою норми на 6-13°, мінімум у повітрі сягав мінус 17-20° а на поверхні снігу 18-25°морозу. Завдяки наявності снігового покриву на полі з зимуючими культурами (10 см), значного вихолоджування ґрунту не відбувалось.

На кінець декади ґрунт промерз на глибину 1-5 см, мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння нижче 1-3° морозу не опускалась, що значно вище критичної температури вимерзання, яка для добре розвинених посівів озимої пшениці становила 13,4-14,2° морозу, для недорозвинених та надмірно розкущених на 2,5° вище розрахованої. Озимі культури та багаторічні трави знаходились у стані зимового спокою, умови для перезимівлі були задовільними. На рівнині низькі температури повітря, що спостерігались наприкінці декади, були небезпечні для перезимівлі плодових культур.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни