На монумент “Батьківщина-мати” встановили тризуб

У Києві комунальники встановили герб України на монумент “Батьківщина-мати” як символ незламності українського народу, замість раніше демонтованого “Серпа і молота”. 06 Серпня, 2023, 10:30 Україна Переглядів: 426 1 серпня з монументу “Батьківщина-мати” повністю демонтували радянський герб. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Фото опублікував кореспондент “Телеграфа” Ян Доброносов на Facebook-сторінці, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Апостроф”.

За словами кореспондента “Апострофа”, спершу роботи зі встановлення герба планували на 16 годину 5 серпня, але згодом було вирішено перенести встановлення на 18:00. Він зазначив, що у комунальників зламалося обладнання. Також на заваді стояла вітряна погода у столиці, тож встановлення закінчили вранці 6 серпня.

Статую було зведено у 1981 році на території музейного комплексу, що присвячений історії України в Другій світовій війні. Першим творцем монумента був Євген Вучетич, втім, через його смерть роботу передали Василю Бородаю.

Спершу планувалося покрити монумент, виготовлений із запорізької нержавіючої сталі, шаром золота. Але згодом відмовилися від цієї ідеї. Також передбачалося, що з двох сторін від Батьківщини-матері спадатиме водоспад, який мали форсувати кам’яні воїни.

Цікаві факти про “Батьківщину-мати”

  • довжина зварних швів становить 30 кілометрів;
  • вага щита становить 13 тон, меча – 9, а всієї статуї – понад 450 тон;
  • окремі блоки важать 25-30 тон;
  • для зведення монумента “Батьківщина-Мати” Києва був створений кран заввишки 102 метри. Однак перед відкриттям меморіального комплексу його не встигли розібрати й просто порізали автогеном. Частини цього крана досі покояться в Києві на дні Дніпра;
  • загальна висота від основи до кінчика меча становить 102 метри;
  • статуя повинна простояти 150 років;
  • для обслуговування пам’ятника, в ньому передбачені ліфти, один з яких рухається по похилій;
  • з висоти 36 метрів можна поглянути на Київ. Раніше були відкриті верхні оглядові майданчики. Але після нещасного випадку туристи вище позначки в 36 метрів не допускаються.
"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни