На квітнику з мапою України у Калуші висадили близько 5000 рослин

Квітник розташований на роздоріжжі перед міським парком культури і відпочинку імені Івана Франка і є одним з двох нових квітників, які цього року розбили працівники дільниці з озеленення комунального підприємства «Калушавтодор». Другий квітник прикрашає площу Героїв: його влаштували на зеленій зоні біля флагштока. 29 Серпня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 184 Клумба у формі тризуба України буде мати вигляд і взимку, а квіти будуть цвісти до перших морозів Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Ідея та дизайн квітника з мапою України та тризубом (як і інших квітників) належать начальниці дільниці з озеленення Анні Бігун. За її словами, тут висаджено близько 5000 рослин, причому види підбирали так, що він цвістиме з ранньої весни до пізньої осені, інформують “Вікна”.

«Колись тут були троянди, частина їх пропала і він в основному перебував у занедбаному стані. Оскільки поруч парк і розв’язка, ми вирішили зробити новий квітник. Площа достатньо велика, тож вибрали мапу України. Щоб було цікавіше, щоб був привабливий вигляд у кожну пору року, висадили квіти-однолітки: герб — з чорнобривців, а обрамлення — з кам’яного панно, де висадили багаторічні рослини, зокрема, лаванду і хризантеми, бересклети і кизильник. Клумба буде мати вигляд і взимку, а квіти будуть цвісти до перших морозів. Люди схвально оцінили. Наші працівники доглядають за квітником, працюють і часто до них підходять перехожі та хвалять, що дуже гарно зробили», — розповіла Анна Бігун.

Цього року силами озеленювачів комунального підприємства у Калуші висадили близько 41 тисячі одиниць квіткової розсади — приблизно стільки ж, як і попереднього року. Раніше садили менше, причому частину саджанців купували.

Нагадаємо, всередині 2021 року міська рада передала підприємству занедбаний тепличний комплекс у житловому мікрорайоні “Височанка”. Його відновили й це дозволило самостійно вирощувати квіткову розсаду. Відтак у 2022 і 2023 роках для озеленення міста не було придбано жодної квіткової рослини. Причому КП “Калушавтодор” вистачає своїх рослин не лише для підтримання клумб, які існують, а й для розбивки нових. Зокрема, у 2022 році на майдані Шептицького вздовж дороги влаштували новий квітник площею 210 кв. метрів. Цього року додалися ще два. Окрім клумб, квіти висаджують на пірамідах, у вуличних вазах, кашпо на стовпах, а цього року також ставлять габіони та кашпо на дорожніх огородженнях.

«Місто у квітах і воно гарне. Ми не занедбали жоден квітник. Хотіли б на наступний рік виростити нові сорти рослин, влаштувати нові квітники, створювати місця, куди людина може прийти й милуватися красою. Щоб підіймати настрій людям, щоб вони відходили від буденних проблем і переживань. Краса квітів заспокоює», — відзначає Анна Бігун.

За її словами, працівники дільниці з озеленення мають багато роботи впродовж року. Взимку працюють у теплицях, а саме сіють насіння, розсаджують, підживлюють, обробляють від шкідників.  А від весни і до пізньої осені працюють на клумбах: висаджують рослини, виполюють бур’яни, просапують, поливають тощо. Цей рік виявився досить складним. Зокрема, влітку було відносно багато опадів, що сприяє інтенсивному росту бур’янів. Крім того, доводилося розрихлювати мокру землю, щоб повітря поступало до коріння та використовувати препарати для захисту квітів від гниття.  Окрім того, багато проблем створюють слимаки, які виїдають все на своєму шляху, тож квіти на клумбах постійно підсаджують. Також нерідко крадуть рослини та їх нищать: ламають дерева, висаджені як цьогоріч, так і кілька років тому.

«Троянди й навіть чорнобривці, традесканція періодично зникають з квітників. Проте досаджуємо», — каже Анна Бігун.

У передні роки у вазони на пірамідах та у кашпо на стовпах висаджували сульфінії — ці яскраві рослини цвітуть увесь сезон і прикрашають місто. Цього року їх не було, натомість висаджували менш показні квіти. Як пояснила Анна Бігун, комунальне підприємство може вирощувати сульфінії, однак цьогоріч не вдалося. Так, сульфінії чутливі до перепадів температури, для них у теплицях потрібно створити стабільний мікроклімат. Через відключення електроенергії взимку створити такі умови було нереально, оскільки робота опалювального котла залежить від світла.

Крім квітів, цього року озеленювачі комунального підприємства вже висадили три тисячі кущів, зокрема відновили живопліт на проспекті Лесі Українки на вулиці Височанка. Великий обсяг робіт з висаджування дерев листяних поряд та декоративних кущів запланований і на осінь.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни