На Косівщині виявлено сказ у безпритульного собаки – Новини Галича

На території Яблунівської селищної громади, що у Косівському районі, регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ безпритульного собаки.

З метою координації дій з ліквідації захворювання відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яка затвердила план заходів з ліквідації сказу, визначила неблагополучною зоною територію Яблунівської громади, визначила карантинні обмеження та розпочала заходи з ліквідації сказу.

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до чинної інструкції, інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Для запобігання інфікуванню вірусом сказу фахівці радять:

  • не підходити до диких тварин, які вас не лякаються, до зовнішньо нездорової кішки або собаки. Хвора тварина частіше не агресивна, квола, напівпаралізована;
  • уникати будь-яких контактів з бродячими та дикими тваринами, навіть тими, що не мають ознак захворювання, інфіковані тварини виділяють вірус, тобто стають заразними на 7-8 днів раніше до появи перших клінічних симптомів (кволість, агресивна поведінка, слинотеча);
  • не намагатися зловити тварин. Не гладьте їх, не беріть в руки. Слідкуйте за дітьми, розкажіть їм про небезпеку сказу;
  • при укусі, контакті з потенційно або очевидно хворою твариною уражене місце необхідно негайно інтенсивно промити з милом, обробити перекисом водню, йодом або зеленкою та якомога швидше звернутись до лікаря, бажано в найближчий травмпункт. Кровотечу з рани не зупиняйте, разом з кров’ю вимивається вірус сказу.

  До теми: У Бурштинській громаді зафіксували випадок сказу в собаки

  "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни