На кордоні з Польщею завершують облаштування нового пропускного пункту

Очікується, що новий пункт пропуску дозволить суттєво розвантажити існуючі пункти та прискорити вантажну та пасажирську логістику на українсько-польському кордоні. 25 Жовтня, 2022, 11:30 Україна Переглядів: 211 Новий пункт пропуск передбачатиме рух легкових автомобілів та вантажівок із загальною масою до 3,5 тонн.

Завершуються роботи з облаштування ділянки дороги Нижанковичі — Дрогобич — Стрий, яка веде до нового пункту пропуску «Нижанковичі — Мальховіце» на кордоні України та Польщі, повідомляють “Вікна” з посиланням на Міністерство Інфраструктури України.

Новий пункт пропуск передбачатиме рух легкових автомобілів та вантажівок із загальною масою до 3,5 тонни.

Спершу тут буде дозволено перетин кордону порожнім вантажівкам, а згодом пункт пропуску буде діяти для інших транспортних засобів та для пішоходів.

Під час повномасштабного вторгнення одним із пріоритетних напрямів роботи Міністерства інфраструктури стала переорієнтація експортної логістики на західні кордони. У першу чергу йдеться про розширення пропускних спроможностей чинних пунктів пропуску та будівництво нових.

Уже до кінця року планують відкрити проїзд для порожніх вантажівок новим пунктом пропуску «Нижанковичі — Мальховіце». Цей проєкт був фактично замороженим із 2007 року. Згодом разом із польськими колегами планують відкрити його для всіх видів автотранспорту та пішоходів.

Очікується, що новий пункт пропуску дозволить суттєво розвантажити чинні пункти та прискорити вантажну та пасажирську логістику на українсько-польському кордоні.

На сьогодні будівництво пункту пропуску фактично завершене, залишається тільки облаштування дорожньої та допоміжної інфраструктури.

Нагадаємо, проєкт «Відкритий кордон» започатковано цьогоріч в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди та погоджено на україно-польських міжурядових консультаціях.

В рамках нього уже оновлено та розширено пропускну спроможність пункту пропуску «Краківець — Корчова», а також знайдено рішення для зменшення черг на пункті «Ягодин — Дорогуськ».

Також планується впроваджувати цифрові рішення для посилення логістичного значення пунктів пропуску. Зокрема, уже найближчим часом буде впроваджено електронну чергу для водіїв вантажівок, запевняють у Мінінфраструктури.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни