На кордоні Китаю та Таджикистану стався потужний землетрус – Новини України

На кордоні Китаю та Таджикистану стався потужний землетрус - Новини України

Фото: cxid.info

Вночі 23 лютого на кордоні Таджикистану з Китаєм стався землетрус. Його магнітуда, за даними китайського сейсмологічного центру, становила 7,2. Європейський середземноморський сейсмологічний центр спершу оцінив його в 7,1 бала, проте згодом знизив показник до 6,8.

Повідомляється, що епіцентр землетрусу перебував на глибині 20 км приблизно за 82 кілометри від кордону з Китаєм: за 66 км від таджикського селища Мургаб та за 272 км від другого за чисельністю населення міста Ош у Киргизстані. Поштовхи силою два-три бали відчувалися і в Алма-Аті. Повідомлень про руйнування та постраждалих серед населення наразі немає.

Окрім того, поблизу селища Алигджер Нижньовдинського району Іркутської області РФ теж зафіксовано землетрус. За даними Європейського середземноморського сейсмологічного центру (EMSC), магнітуда підземних поштовхів становила 4,7. Їх зафіксували за 21 кілометр від Алигджера і за 323 кілометри від Канська. Повідомляється, що в епіцентрі магнітуда складала 6,3, а сам землетрус стався на глибині 10 кілометрів.

Останнім часом землетруси у різних куточках світу – не рідкість. Один із найпотужніших стався 6 лютого в Туреччині та Сирії. Його магнітуда сягала 7,8. Загинуло щонаменше 40,6 тисяч людей у Туреччині та ще понад 5,8 тисяч у Сирії.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни