Щеплення від цього захворювання не існує.
У мешканки одного з сіл Коломийського району у червні лабораторно підтвердили захворювання на псевдотуберкульоз. Цю хворобу кілька років не реєстрували на території району, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Коломийський відділ Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Псевдотуберкульоз – це захворювання тварин і людей, що характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту, репродуктивної системи, суглобів і очей. Захворювання протікає з характерними ознаками туберкульозу, тому цю форму захворювання називають псевдотуберкульозом.
Основним джерелом інфекції для людини є гризуни.
Псевдотуберкульозом можна заразитись при вживанні забруднених збудниками продуктів (овочі, фрукти, молоко, м’ясо тощо), що не пройшло термічну обробку, особливо після тривалого зберігання в холодильнику чи підвалі, води з зараженого джерела (річки, ставки).
Інкубаційний період 7-10 днів.
Захворювання починається гостро, вже в перші години температура підвищується до 38-39С0. Збудник потрапляє через стравохід і дуже швидко через лімфатичне та кровоносне русло розповсюджується організмом та спричиняє одночасне ураження багатьох органів у вигляді запалення.
Профілактика
Специфічної профілактики (щеплення) від даного захворювання не існує. Основу профілактики псевдотуберкульозу складають цілеспрямовані санітарно-гігієнічні заходи, а саме:
- для пиття та приготування їжі використовувати воду тільки з перевіреного джерела водопостачання;
- дотримуватись правил зберігання продуктів (в недоступному для гризунів місці) та технологій їх приготування;
- постійно контролювати зберігання та вивезення побутового сміття і харчових відходів для запобігання розмноження мишей та щурів;
- постійно дотримуватись правил особистої гігієни, особливо при догляді за тваринами та польових роботах;
- вчасно проводити дератизаційні заходи в підсобних приміщеннях.
До теми: В Івано-Франківській ЦМКЛ вдруге провели надскладну операцію на серці