На Калущині Червоний хрест приймає і навчає колег-волонтерів

У Калуші відбувся міжрегіональний обмін досвідом між філіями з Івано-Франківської, Закарпатської та Тернопільської областей. Приїхало численне представництво: по два делегати із кожного району сусідніх областей, а також представники обласних організацій. 21 Липня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 184 Волонтери Червого хреста ефективно навчають першої допомоги, зокрема, і на підприємствах Калуша Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомляє Калуська міська рада, інформують “Вікна”

Загалом у заході взяли участь 24 особи. Калуське товариство Червоного Хреста України має кількадесятилітній досвід у наданні гуманітарних, соціальних і психологічних послуг. Волонтери товариства ефективно навчають першої допомоги, зокрема і на підприємствах Калуша. Тільки цьогоріч курси відвідали близько двох тисяч мешканців громади.

“Ми обираємо для обміну досвідом ті організації, які вже мають вагомі досягнення. Калуська філія Товариства Червоного Хреста – одна з таких. Фактично, їх нічому навчати, адже вони самі мають так багато досвіду, що можуть багато чому навчити, — каже Єлизавета Мацегора, фахівчиня із розвитку організації і волонтерства Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. – Уже зараз наші калуські колеги чекають підтвердження про отримання міні-гранту 3-го рівня на курси надання першої допомоги. Цікаво, що калуські волонтери настільки успішні у цій справі, що про них знають навіть на найвищих рівнях нашого Товариства”.

Окрім того волонтери Калуського Червоного Хреста провадять широку діяльність: догляд вдома, психосоціальна підтримка у навчальних закладах, банк одягу і прокат реабілітаційного обладнання.

Співпрацюють із благодійниками з-за кордону. Голова Калуської міськрайонної філії Товариства Червоного Хреста України Зінаїда Хемич зазначила, що допомога організації жителям Калущини обраховується мільйонами гривень.

«Усі знають: коли ми йдемо – то ми йдемо з торбами, завжди щось приносимо. Від дитячих іграшок – до ковдр. Не зважаючи на проблеми із транспортом, дорогами, намагаємося добратися у громади Калуського району для того, щоб допомагати людям, ділиться Зінаїда Хемич. – Наші доглядальниці опікують людей, які опинилися у скруті. Якщо цю роботу не любити, виконувати її здавалося б неможливим. Тому годі і казати, що наші, калуські, волонтери – це одна сім’я, колектив люей, які люблять свою справу».

Позитивно відзначили роботу Калуського Червоного Хреста і керуючий справами виконкому Калуської міської ради Олег Савка та заступниця голови Калуської РВА Ярослава Гасяк.

Учасники обміну досвідом надалі мали нагоду обглянути і офіс калуського осередку.

Волонтери запрошують усіх, хто має потребу. Звертатися за вул. Каракая, 25 – поруч із приміщенням КНП «Калуська міська лікарня». 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни