На Івано-Франківщині затримали місцевого жителя, який поширював російську пропаганду у соцмережах

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Facebook/Служба безпеки України в Івано-Франківській області

Слідчі Служби безпеки України затримали жителя Івано-Франківщини, який поширював російську пропаганду у соцмережах. Чоловік 1957 року народження — колишній радянський військовий та ідеологічний прихильник "руського міра", повідомили на Facebook-сторінці відомства.

Як йдеться у дописі, чоловік народився в Росії. У забороненій соцмережі він ділився контентом, який виправдовує збройну агресію РФ проти України, прославляє її учасників, принижує національну честь та гідність українців.

У дописах російських пропагандистів, які він поширював, війну намагалися виправдати тим, що Росія просто не могла спостерігати за внутрішніми справами України та "вимушена" була втрутитися "на благо" українського народу, повідомили в СБУ.

"В одному з відео йшлося про те, що "добра мати" Росія "рятує" свою "доньку Україну" від "фашистів", які нібито захопили владу. А тотальне знищення Маріуполя і геноцид його жителів представлялося як провина України, яка не дозволяла "визволити" місто від "сатаністів", — йдеться у дописі.

Крім того, контент, який поширював чоловік, прославляв незаконні збройні формування РФ, які вдерлися в Україну у 2014 році. Зокрема, воєнних злочинців "Гіві", "Моторолу" та Захарченка.

Під час обшуку слідчі СБУ вилучили у чоловіка ноутбуки, телефони та сімкарти, за допомогою яких він поширював антиукраїнський контент у соцмережі.

Йому повідомили йому про підозру за ст. 436-2 ККУ. Чоловіку обрали запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни