На Івано-Франківщині у вересні вакцинуватимуть диких тварин проти сказу

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Unsplash/Джеремі Хайнс

У вересні на Івано-Франківщині стартує II етап кампанії з пероральної імунізації диких тварин проти сказу. Для вакцинації планують використати 62 тисячі 500 доз.

Про це на брифінгу повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в області Іван Васьків.

За його словами, в кожній громаді створять робочі групи, які розповсюджуватимуть принади з вакциною. Брикети з дієвою речовиною розкидають на узліссях, узбіччях доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах, а також на перехрестях доріг та на території вирубок. Загалом вакциною планують охопити територію у 2,5 тис. км².

"Приманка з вакциною — це брикет розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Вона призначена для споживання лисицями. Коли дика тварина покусує блістер, вакцина потрапляє на слизову оболонку її ротової порожнини й таким чином здійснюється вакцинація", — говорить Іван Васьків.

Брикети, що розповсюджуватимуться для імунізації від сказу, є абсолютно безпечними для людей і тварин. Однак при виявленні подібних приманок — їх краще не брати руками та не переносити з місць розкладання, каже Іван Васьків.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни