За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
220,8 млн грн потрібно громадам Івано-Франківщини, щоб відновити пошкоджені паводками об'єкти інфраструктури. Від стихії, що вирувала на Прикарпатті 6 та 7 липня 2023 частково або повністю зруйнованими виявилися 150 об'єктів. Про це йдеться у протоколі Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 26 липня 2023 року.
Інтенсивні грозові дощі зі штормовим вітром, що вирували на окремих територіях Івано-Франківського, Коломийського, Косівського й Калуського районів, призвели до різкого підйому рівнів води в потічках і гірських річках. Через це пошкодилися мости, дороги, дамби та інші об'єкти інфраструктури.
Зокрема на Івано-Франківщині паводкові води розмили 127 км доріг, зруйнували 145 м погонних дамб, три автомобільні мости, пошкодили 25 та зруйнували сім пішохідних переходів, 825 м берегоукріплень, розмили 1,9 км берегів річок.
В Івано-Франківську впала частина пішохідного мосту в мікрорайоні Пасічна.
Під час стихії загинув один житель області — втопився 77-річний житель села Нижній Вербіж Коломийського району.
Також на Прикарпатті внаслідок стихії підтопило 948 домогосподарств та 294 будинки. Рятувальники та комунальники відкачували воду з приватних обійсть та підвалів.
З переліком пошкоджених об'єктів в Івано-Франківській області можна ознайомитися за посиланням.
Під час засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій управління цивільного захисту Івано-Франківської ОВА зобов'язали подати інформацію про збитки до Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України й Державної служби України з надзвичайних ситуацій на розгляд і прийняття рішення про виділення грошей із резервного фонду державного бюджету та визначення рівня надзвичайної ситуації, йдеться у протоколі.
Що відомо про негоду на Івано-Франківщині
Унаслідок негоди 7 липня 2023 року на Івано-Франківщині підтопило Коломийський, Косівський, Калуський та Надвірнянський райони.
Найбільш критична ситуація була у Коломийському районі. Тут підтопило приблизно 400 домогосподарств. До ліквідації залучили 70 рятувальників, 21 спецавтомобіль.
У селі Нижній Вербіж Коломийського району через дощі піднявся рівень води у річці Сопівка. За кілька хвилин проїзд до центру села був заблокований.
У селі Студінка Калуської громади, що на Івано-Франківщині, підтопило приблизно 88 будинків, а також підвали, гаражі, стайні, городи та вулиці.
У селі Гвізд Надвірнянської громади підтопило 15 приватних угідь. Рятувальники допомагали людям відкачати воду з криниць та підвалів.