На Херсонщині виявили тіла 63 людей, закатованих до смерті росіянами – Новини України

На Херсонщині виявили тіла 63 людей, закатованих до смерті росіянами - Новини України

Фото: т.ме/СБУкр

На деокупованих територіях Херсонської області розпочали ексгумацію тіл українців, убитих російськими військовими. Зокрема, силовики вже виявили 63 тіла. Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський у ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Проводиться ексгумація тіл тих, хто був закатований там. Наразі виявлено 63 тіла на всій території Херсонщини, але ми маємо розуміти, що пошуки тільки розпочалися. Ми розуміємо, що місяці перебування російських орків не пройшли повз населені пункти і мирних громадян, а тому буде знайдено ще багато місць тортур і поховань жертв таких злочинів, – заявив Монастирський.

За його словами, на сьогодні на Херсонщині виявлено 11 місць, де росіяни утримували місцевих жителів. Чотири з них окупанти перетворили на “катувальні”.

– З них ми вже розуміємо, що у чотирьох місцях застосовували тортури. Ці місця зараз оглядають слідчі та фіксують кожен факт таких тортур. Знаходять свідків, тих, хто пережив ці тортури, – сказав голова МВС.

Як зазначив Монастирський, правоохоронці вже порушили 436 кримінальних справ щодо злочинів російських військових на території Херсонської області.

З початку вторгнення РФ в Україну Херсонщину було тимчасово захоплено російськими окупантами. 9 листопада у Кремлі заявили про відведення військ із Херсона на лівий берег, а 11 листопада українські підрозділи увійшли до міста. Нашим захисникам вдалося деокупувати Херсон – зараз там іде “зачистка” та відновлення зруйнованих росіянами комунікацій.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни