На горі Піп Іван актори зіграли виставу “Бій за Україну”

“Бій за Україну “ поставив народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Ростислав Держипільський. Вистава складається з кращих зразків світової духовної класики, автентичних гуцульських творів, перформативно-театральної містерії за творами Тараса Шевченка, Василя Стефаника, Марії Матіос та українських патріотичних пісень. 25 Серпня, 2022, 14:30 Прикарпаття Переглядів: 146 До Дня Незалежності України, Івано- Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка ,провів найвисокогірнішу перформативну виставу в рамках благодійного мистецького проєкту «Бій за Україну» на вершині гори Піп Іван. Реалізація відбулася у партнерстві з Прикарпатським Національним Університетом Ім. В.Стефаника та за підтримки Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області, повідомляють “Вікна” з посиланням на пресслужбу ДСНС. “Бій за Україну “ поставив народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Ростислав Держипільський. Вистава складається з кращих зразків світової духовної класики, автентичних гуцульських творів, перформативно-театральної містерії за творами Тараса Шевченка, Василя Стефаника, Марії Матіос та українських патріотичних пісень. В ході постановки вистави було відзначено важливу роль ДСНС в умовах війни.

«Поряд з воїнами ЗСУ тримають свій фронті рятувальники ДСНС. Від початку війни вони невпинно й героїчно намагаються вберегти життя українців іноді ціною власного життя. Вони живуть одне життя-рятують тисячі.Вони- воїни без зброї,які першими прибувають на місця влучання російських ракет та їхніх уламків. В епіцентр руйнувань часто мають іти під загрозою нових обстрілів – адже від кожної секунди залежать життя людей.В умовах війни працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій працюють цілодобово: гасять займання, розбирають завали, проводячи пошукові роботи, укріплюють конструкції, щоб запобігти подальшим руйнуванням,знешкоджують артилерійські боєприпаси, що не розірвалися,та евакуйовують мирне населення”-пролунало з уст заслуженого артиста України,провідного актора театру Олексія Гнатковського.

Цьогоріч Прикарпатські рятувальники не тільки забезпечили безпеку артистів під час сходження на вершину,а і спільно з артистами виконали Державний гімн України. Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» (МНЦ) Прикарпатського та Варшавського університетів є одним із найбагатофункціональніших високогірних об’єктів. Адже, крім наукової складової, це ще й міжнародний центр з підготовки гірських рятувальників. Із щорічним, ставшим вже традиційним, втіленням під самими зорями артпроєкту йдеться також про унікальний мистецький напрямок діяльності МНЦ. Це найвисокогірніша акція, меседж усій Україні, Європі, усьому світові, що ми є, що ми – найкраща у світі нація і готові боротись, і боремось, і обов’язково переможем,це один із проявів боротьби на культурному фронті. Трансляція вистави буде доступна 24 серпня 2022 року на офіційних сторінках театру.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни