На Франківщині затримали посадовця військкомату, який допомагав “ухилянтам” виїжджати за кордон

Кримінал На Франківщині затримали посадовця військкомату, який допомагав “ухилянтам” виїжджати за кордон 27 Квітня 2023 СБУ перекрила ще 8 нових каналів втечі «ухилянтів» за кордон. Вартість таких «послуг» становила до 7 тис. дол.
Зокрема, на Івано-Франківщині затримано посадовця військкомату. Разом зі спільником вони пропонували громадянам виїхати з України під виглядом водіїв вантажних автомобілів.
Крім того, під час обшуків у фігурантів виявлено гранату і 200 набоїв до стрілецької зброї. Вилучені предмети направлено на експертизу.
Також у Тернополі задокументовано злочинну діяльність підприємця. Він оформляв «ухилянтів» як водіїв вантажних автомобілів та вносив відповідні відомості до системи «Шлях». Також у Тернополі затримано ділка, який за гроші продавав фіктивні відстрочки від призову за станом здоров’я.
У Полтавській області затримано податківця з Кременчука, який продавав фіктивні медичні довідки про непридатність до військової служби за станом здоров’я. До оборудки він залучив декількох посадовців військкомату та військово-лікарської комісії.

У подальшому клієнти зловмисників планували використати підробку для виїзду за межі України.

На Харківщині повідомлено про підозру мешканцю області, який допомагав «ухилянтам» виїхати за кордон під виглядом «службового відрядження» працівників оборонних підприємств.

В Одеській області ліквідовано ще два канали нелегальної міграції. Один з них – налагодив місцевий комерсант, який пропонував громадянам потрапити до ЄС «під маскою» міжнародних перевізників.

До організації іншого каналу причетна мешканка регіону. У закордонних паспортах своїх «клієнтів» вона робила фіктивні відмітки про їхнє перебування на консульському обліку в Молдові.

На підставі підробки «ухилянти» хотіли дістатись до сусідньої країни.

На Закарпатті затримано інспектора Держприкордонслужби, який сприяв переправленню потенційних призовників за кордон через так звану «зеленку».

 

Наразі за всіма викритими фактами тривають розслідування за двома статтями Кримінального кодексу України:
ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ спільно з ДБР, Держприкордонслужбою та Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни