На Франківщині викрили лікаря та чиновницю, які оформлювали жінці фіктивну інвалідність, щоб син міг виїхати за кордон. ФОТО

Кримінал На Франківщині викрили лікаря та чиновницю, які оформлювали жінці фіктивну інвалідність, щоб син міг виїхати за кордон. ФОТО 11 Січня 2023
За матеріалами СБУ та поліції повідомлено про підозри чиновниці, лікарю та мешканці Калуського району Івано-Франківської області, які організували виїзд за кордон військовозобов’язаного за актуальною для області схемою, яка передбачає нібито супровід особи з інвалідністю.

СБУ встановила, що мешканка Калуського району звернулася до чиновниці і лікаря за допомогою в організації виїзду за кордон її сина, який підлягає призову за мобілізацією.

Чиновниця, котра працює на посаді начальниці одного з відділів управління соціального захисту населення Калуської міської ради, надала «клієнтці» необхідні консультації та допомагала отримати фейкову інвалідність. Посадовиця також організовувала зустрічі «замовниці» з лікарем.

Лікар, завідувач відділення однієї з Калуських лікарень, у свою чергу, підробив довідки про нібито наявність у жінки хвороби та подав їх на медико-соціальну експертну комісію для встановлення їй групи інвалідності.

За послуги з організації процесу встановлення фейкової інвалідності чиновниця і лікар отримали 2,5 тисячі доларів.

Правоохоронці зупинили «замовницю» та її військовозобов’язаного сина в пункті пропуску «Краковець» під час перетину ними кордону на підставі фіктивних документів наприкінці жовтня.

Чиновниці та лікарю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України – сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Лікаря слідство підозрює також у підробленні документів, що передбачено ст. 358 Кримінального кодексу.

«Замовниці» повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 332 КК України. Це незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Таким чином, відповідно до Кримінального кодексу на «замовницю» може очікувати від 5 до 7, а на посадовців, які їй сприяли, – від 7 до 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Івано-Франківській області. Слідство веде слідче управління ГУ НП в області. Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.


Управління СБ України в Івано-Франківській області

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни