На Франківщині розпочинається створення добровольчих формувань тергромад для сил оборони регіону. ФОТО

Новини На Франківщині розпочинається створення добровольчих формувань тергромад для сил оборони регіону. ФОТО Сьогодні
Таке рішення сьогодні прийняли на Раді оборони області, а також обговорили під час Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, повідомила Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА.

Територіальна громада на своїй території може утворювати декілька добровольчих формувань з урахуванням ресурсних та людських можливостей. Добровольче формування утворюється зборами ініціативної групи жителів територіальної громади. І вони вважаються правомірними, якщо в них беруть участь не менш як п’ять людей, а також командир військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ та представники органів місцевого самоврядування відповідної територіальної громади. Тобто п’ять людей можуть ініціювати утворення ДФТГ. Військові своєю чергою ділитимуться власним досвідом для охочих приєднатись до добровольчих формувань. Також обговорили складові національного спротиву, зокрема сукупність заходів, спрямованих на формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття знань та практичних умінь, необхідних для захисту України.

Також на Консультативній раді ми розглянули питання роботи Агенції регіонального розвитку на 2023 рік. Передбачено поглиблення співробітництва з громадами нашої області, підписання меморандуму про співпрацю з кожною з них. А також ознайомлення з інвестиційним потенціалом громад, спільну участь у грантових проєктах, співпрацю з іноземними та українськими бізнес-асоціаціями, залучення іноземних інвесторів з метою реалізації інвестиційних проєктів на території відповідної громади.

Крім того, розглянули питання доступу органів місцевого самоврядування до джерел фінансування, шляхом участі у грантових програмах, а також концептуальні підходи до питання потенційної передачі лісів та земельних ділянок лісових господарств зі спільної власності територіальних громад області до власності територіальних громад.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни