На Франківщині поліція розслідує факт торгівлі антиукраїнськими книжками

Магазин розповсюджував видання, автори яких внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. 07 Квітня, 2023, 07:30 Прикарпаття Переглядів: 319 Ілюстроване фото. Слідчі встановили особу, яка торгувала антиукраїнськими виданнями Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За зверненням Держкомтелерадіо у правоохоронні органи слідчі Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківської області розпочали досудове розслідування фактів порушення чинного законодавства одним із книжкових магазинів, повідомляють “Вікна” з посиланням на Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

Держкомтелерадіо, здійснюючи моніторинг сфери книгорозповсюдження, виявив книжковий магазин, через який розповсюджувалася видавнича продукція, що становить загрозу національній безпеці України. Зокрема, власники книгарні торгували книжками, внесеними до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Перелік розміщено на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо і має на меті застерегти книгорозповсюджувачів від розповсюдження такої продукції. Також магазин розповсюджував видання, автори яких внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Слідчі встановили особу, яка торгувала антиукраїнськими виданнями, та факт розповсюдження пропагандистського антиукраїнського видання.

Держкомтелерадіо нагадує підприємцям, що факти розповсюдження антиукраїнської книжкової продукції країни-агресора можуть містити ознаки злочинів, передбачених ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознак), ст. 300 (Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) та ст. 436 (Пропаганда війни) Кримінального кодексу України.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни