На допомогу релігійним громадам влада Калуша планує виділити 400 тис. гривень

29 вересня Калуська міська рада затвердила програму «Духовне життя Калуської міської територіальної громади на 2023-2025 роки». 05 Жовтня, 2022, 10:00 Калуш Переглядів: 163 Ілюстроване фото. З бюджету можна виділяти допомогу релігійним громадам, але лише на будівельні матеріали

Бюджет програми становить 1,2 млн гривень. Планують виділяти по 400 тис. гривень щороку. 

З міського бюджету кошти виділяють на надання матеріальної допомоги релігійним громадам на заходи спрямовані на збереження, реконструкцію, реставрацію культових споруд, пам’яток культурної спадщини та для реалізації їхніх статутних завдань (в межах, дозволених законодавством України).

Зараз діє програма підтримки релігійних громад на 2020-2022 рік з бюджетом 800 тис. гривень. У 2022 році планували виділити 300 тис. гривень — така сума закладена й у міському бюджеті. Однак цього року кошти за програмою жодній релігійній організації поки що не виділяли.

Як пояснила у коментарі «Вікнам» начальниця управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради Любов Джуган, з початку війни постановою уряду такі видатки були заборонені. У червні до постанови внесли зміни, за якими з бюджету можна виділяти допомогу релігійним громадам, але лише на будівельні матеріали. Реєстри запрацювали у вересні, тож вже у жовтні планують готувати документи на виділення релігійним організаціям коштів з міського бюджету. За словами Любові Джуган, церкви мають потребу у будівельних матеріалах і вже звертаються до влади за підтримкою.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни