На Донбасі священник московської церкви працював на окупантів та замовляв вбивства конкурентів

При цьому служитель церкви вдавав патріота та відвідував українських воїнів у шпиталі. 18 Січня, 2023, 11:30 Україна Переглядів: 180 Священник передавав окупантам дані про розміщення українських позицій. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомляє УНІАН

Настоятель храму УПЦ Московського патріархату в Лисичанську Андрій Павленко активно співпрацював з російськими окупантами й навіть замовляв їм вбивство конкурентів з ПЦУ.

Як повідомляє The New York Times з посиланням на дані суду, священник імітував “безкорисливу духовну місію” у цій війні: він залишився зі своєю паствою й навіть відвідав госпіталь, щоб помолитися з пораненими військовими ЗСУ. Втім, за спиною українських воїнів він працював на окупантів.

Зокрема, священник передавав окупантам дані про розміщення українських позицій, пересування техніки, а також давав вказівки щодо ліквідації священників ПЦУ.

“На півночі їх близько 500, з мінометним взводом, п’ятьма бронетранспортерами й трьома танками”, – писав Павленко російському офіцеру в березні 2022-го під оборони Сєвєродонецька.

“Його треба вбити”, – писав Павленко про священника Православної церкви України, якого вважав своїм конкурентом.

Крім того, священник брав участь у так званій “фільтрації”. Він формував та надсилав російським окупантам списки людей, яких “потрібно заарештувати після того, як Сєвєродонецьк буде захоплено”.

У грудні 2022-го Павленка засудили як шпигуна до 12 років позбавлення волі, а потім обміняли на громадянина США Мурекезі Суеді.

“Його навряд чи можна було назвати поодиноким випадком. За останній час в Україні заарештували або публічно визнали підозрюваними понад 30 священнослужителів і черниць Російської православної церкви”, – пише NYT.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни