На ЧС у Катарі настав час вирішальних поєдинків – Новини України

На ЧС у Катарі настав час вирішальних поєдинків - Новини України

Ігровий день 26 листопада на Чемпіонаті світу був особливим. На початку дня відбулася сенсація у вигляді перемоги австралійців. А трохи пізніше Мбаппе одноосібно витяг Францію до плей-офф. Але не ці два матчі були найцікавішими.

Найбільший рівень уваги було прикуто до подій, що розгорнулися у групі «С». Там було відразу дві інтриги: чи саудівці продовжать перемагати і чи закінчить Мессі свій шлях на ЧС достроково? Відповідь на обидва питання негативна.

Аутсайдери перевернули ситуацію у групі

Збірну Австралії ще перед стартом Чемпіонату світу ніхто не сприймав серйозно. Аж надто бідна вона на таланти у своєму нинішньому вигляді. А після розгрому від французів ніхто й не чекав на особливі подвиги в матчі з Тунісом. Тим більше, що «Орли Карфагена» успішно розпочали турнір, зігравши в нічию зі збірною Данії у першому турі.

Але якось у тунісців з Австралією не склалося з самого початку. Пропустили гол у старті матчу – на 23 хвилині гол забив 31-річний нападник Мітчелл Дюк, який виступає японською «Окаяме», яка грає в J-2 лізі (другому дивізіоні японського чемпіонату). Напевно, хлопець запам’ятає цей момент на все життя. На Transfermarkt гравець коштує лише 800 тисяч євро!

Як Туніс не намагався, скільки замін не зробив би, а відігратися не зумів. І залишив подвійне враження. І ось ця команда зіграла з Данією у нічию? Якось не віриться. Перемога для Австралії це вже саме собою диво. І принадність цього дива в тому, що вигравши матч вони заскочили на друге місце і мають шанси на вихід з групи. Треба тільки щоб Франція Туніс обіграла, а самим із Данією витягти хоч би нічию.

Поляки обіграли аравійців

2:0 – таким був рахунок у матчі Польща – Саудівська Аравія. Але нехай рахунок не вводить вас в оману. Він не відображає те, що відбувалося на футбольному полі. Там була досить рівна боротьба, де епізодично аравійці навіть були сильнішими. Команда Евре Ренара показала, що її перемога над збірною Аргентини зовсім не є випадковістю. Полякам із ними довелося помучитися.

Для саудівської збірної цей матч – це зовсім інший футбол. Не те, що довелося показувати у матчі з аргентинцями. На цей раз змінилися ролі, замість глухої оборони саудівці йшли в атаки, грали першим номером.

Перший тайм відзначився великою кількістю порушень. На двох команди заробили за 45 хвилин 5 жовтих карток – 3 у поляків, 2 у саудівців. Для матчу ЧС це рекорд. Востаннє так багато карток за тайм роздавали на фіналі ЧС у 2010 році між Іспанією та Нідерландами.

У першому таймі Польща лише один раз дійшла до воріт Аль-Оваїса, і цього вистачило, щоб забити. Роберт Левандовскі оформив результативну передачу на Петра Зеліньського – півзахисник поляків свій шанс реалізував і відкрив рахунок забитим м’ячам «кадри» на цьому ЧС.

Саудівці мали свій стовідсотковий момент, на 45-й хвилині матчу суддя призначив пенальті. Але Аль-Давсарі продати цей шанс не зумів.

У другому таймі команда Ренара опинилася у дещо незвичному становищі, коли треба атакувати, відіграватись. І аравиці це робили – завдали 16 ударів проти польських 8-ми за весь матч. Володіли м’ячем 64% ігрового часу. Але забити гол їм все ж таки не зуміли.

Поляки зрозуміли, що потрібно робити з цією Саудівською Аравією: віддати м’яч, витягнути на себе, а потім відібрати і йти в контратаку, сподіваючись зловити саудівців на помилці при перебудові гравців з атакуючого в захисне становище. І на 82-й хвилині матчу це вдалося. Роберт Левандовскі вийшов фактично віч-на-віч і впевнено реалізував свій момент. Для лідера польської збірної це перший забитий м’яч у кар’єрі на Чемпіонатах світу з футболу. До цього йому не вдавалося забити у матчах на ЧС. У першому матчі з Мексикою поляк навіть не реалізував пенальті.

Після цієї зустрічі в активі збірна Польщі має 4 очки, у Саудівської Аравії 3.

Мбаппе вирішив результат матчу з Данією

Цей матч розпочався досить неспішно. Усього два небезпечні моменти за тайм на обидві команди. Перший тайм так і скінчився без голів.

У другому таймі Франція почала серйозно тиснути. На 61-й хвилині Кіліан Мбаппе забив свій перший гол на цьому турнірі. Забитий м’яч став 6 для 23-річного Кіліана на Чемпіонатах світу. Цим голом суперзірка французів обійшла за цим показником Зінедіна Зідана та Мішеля Платіні – у них було по 5.

Данія після пропущеного м’яча не розклеїлася, пішла відіграватись і вже через 7 хвилин зробила це. Забив Андреас Крістенсен. Якоїсь миті данці могли навіть вийти вперед, але Уго Льоріс виручав. Під завісу другого тайму французи все ж таки повернули ініціативу до своїх рук і почали атакувати.

На 86-й хвилині Кіліан Мбаппе забив другий м’яч. Чим обійшов Тьєррі Анрі, який забив за свою кар’єру 6 голів на ЧС.

Перемога Франції з рахунком 2:1 дозволила оформити достроковий вихід до плей-офф, причому зробили це першими серед усіх команд-учасниць турніру.

Вперше з 2006 року переможець чемпіонату світу зумів вийти з групи. Данці ж хоч і програли, але мають 1 очко і можуть ще вийти з групи, за умови, що Франція не програє Тунісу в останньому матчі, а самі данці здолають Австралію.

Мессі продовжує свій шлях на ЧС

Закривався ігровий день протистоянням Аргентини та Мексики. Матч другого туру став для команди Мессі першим із «матчів смерті» – чи перемога, чи можна заздалегідь пакувати валізи додому.

Перший тайм матчу був максимально схожим на матч формату плей-офф, де вже йде гра на вибування. Команди грали дуже обережно. Аргентинці йшли в атаки трохи охочіше, але стикалися з організованою мексиканською обороною, яка була максимально щільною. Будь-яке просування у вирішальній третині поля було скрутним. А самі мексиканці навіть динамічніше йшли вперед. Голів у першому таймі не було.

На 63-й хвилині відбувся справді великий момент. Лео Мессі отримав пас від Анхеля Ді Марії, перебуваючи приблизно за 28 метрів від воріт, суворо по центру, завдав удару зі своєї чарівної лівої ноги в правий нижній кут так, що Гільєрме Очоа просто не мав шансів дотягнутися до м’яча. Цей гол – вже другий гол аргентинця на ЧС. І він був найважливішим у психологічному плані для «альбіселеста».

Команда Скалоні нарешті розкріпачилася, почала грати розслабленіше та видовищніше. І на 86-й хвилині з передачі Мессі шикарний гол обвідним ударом у кут забиває вже Енцо Фернандес! Підсумкова перемога два нуль дозволяє аргентинцям вклинитися у подальшу боротьбу.

Що зрештою? Ситуація у групі «С» найскладніша. Перші поляки із 4 очками. Другі аргентинці з трьома очками обходять аравійців лише за рахунок кращої різниці забитих та пропущених. Мексика має 1 очко, але навіть у них шанс на вихід із групи є. У заключному турі Аргентина зіграє з Польщею, а Саудівська Аравія зустрінеться із Мексикою. Розв’язка має шанси бути драматичною.