МЗС: Україна не зможе вступити до НАТО лише з деокупованою частиною – Новини України

МЗС: Україна не зможе вступити до НАТО лише з деокупованою частиною - Новини України

Фото: Getty Images

Приєднання України до Північноатлантичного Альянсу можливе лише за умови дотримання міжнародно визнаних кордонів. У зв’язку з цим вступ нашої країни до блоку не відбудеться у разі, якщо не всі частини будуть деокуповані. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Перебійніс в ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Україна не може і не вступатиме (в НАТО – ред.) частинами. Україна є державою, яка має міжнародно визнані кордони. Звичайно, ми приєднуватимемося до тих чи інших організацій у міжнародно визнаних кордонах, – повідомив чиновник.

Як зазначив заступник міністра, вступ України до НАТО може відбутися за таким самим сценарієм, як це відбувалося у випадках Фінляндії та Швеції.

– Ми в принципі переросли цей етап. Сьогодні Україна з військової точки зору готова до членства більше, ніж деякі інші члени, – наголосив він.

Водночас, Перебийніс нагадав про умови для членства нашої країни в НАТО, які Україна вже успішно виконує. За його словами, Київ розраховує на вступ до Північноатлантичного Альянсу набагато швидше, ніж “протягом десятиліть”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни