Моніторинг якості питної води – Новини Івано-Франківська

На виконання листа МОЗ України від 01.04.2022р. №26-04/7422/2-22 та

доручення заступника голови ОДА від 05.04.2022р. №2690/0/1-22, керуючись статтями №№ 18, 40-41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», та з урахуванням ймовірності виникнення надзвичайної ситуації на території області шляхом диверсій на підприємствах критичної інфраструктури України, їх руйнування в ході військової агресії Російської Федерації та з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, зокрема щодо запобігання виникнення інфекційних захворювань, пов’язаних з водним шляхом передачі, Івано-Франківське управління головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендує та запроваджує наступні заходи.

У разі руйнування, диверсії на підприємствах централізованого водопостачання нецентралізовані джерела можуть використовуватись, як альтернативні джерела водопостачання для забезпечення мінімальних потреб населення.

Відповідно до пункту 5.4 ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною» власники бюветів, колодязів і каптажів джерел зобов’язані щорічно проводити планове обстеження цих споруд, їх поточний ремонт, чищення та дезінфекцію. Після кожного ремонту або чищення слід проводити дезінфекцію споруд та знезараження питної води.

У разі погіршення епідемічної ситуації в населеному пункті та небезпечної якості питної води за показниками епідемічної безпеки (мікробіологічними та паразитологічними) воду у бюветах, колодязях чи каптажах джерел слід додатково знезаражувати.

Санацію (чищення та дезінфекцію) шахтного колодязя слід проводити згідно з вимогами, наведеними у додатку 11 до ДСанПіНу 2.2.4-171-10.

Дезінфекцію колодязя з профілактичною метою починають з визначення об’єму води в колодязі, орієнтовно 1 кільце води заповнене водою містить 1м3 води. Потім воду повністю відкачують, колодязь чистять та ремонтують. Проводять чистку дна від мулу, бруду, сміття та випадкових предметів. Стінки колодязя чистять механічним способом від забруднень та обростання, за необхідності ремонтують.

Після чистки поверхню стінок колодязя дезінфікують 5%-м хлорним розчином методом зрошення, очікують, поки колодязь наповниться водою, і дезінфікують підводну частину об’ємним способом: хлорним вапном з розрахунку ≈500 г/м3 води або іншим дезінфікуючим засобом згідно інструкції щодо застосування цього препарату. Через 24 години після проведеної дезінфекції і втрати запаху хлору воду можна вживати.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській

області рекомендувало головам територіальних громад області провести роботи з профілактичної санації (чистки та дезінфекції) джерел нецентралізованого водопостачання, розташовані на території громад та забезпечують питною водою громадські споруди (заклади освіти, заклади охорони здоров’я, громадські будинки).

  

        Якість питної води знаходиться під постійним контролем Івано-Франківського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, фахівцями здійснюється відбір проб для проведення лабораторних досліджень на фізико-хімічні, мікробіологічні та вірусологічні показники на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171.10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

За І квартал 2022 року спеціалістами проведено відбір проб води з трьох каптажованих джерел, що знаходяться на вулиці Г.Мазепи в міському парку і на міському озері та на вул.Ленкавського. Згідно експертних висновків Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Державної  служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів усі досліджені зразки проб води відповідають вимогам нормативних документів.

        Також проведено відбір проб води  : з насосних станцій ІІ та ІІІ підйомів, насосної станції «Каскад», поверхневих водойм з річки Бистриця Надвірнянська. Згідно експертних висновків Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів досліджувані проби води придатні для споживання людиною і відповідають всім санітарно-гігієнічним та мікробіологічним вимогам.

       Інформуємо, що відбір зразків води з міського водогону КП «Івано-Франківськводоекотехпром» проводився на харчоблоках навчальних закладів, суб’єкти господарювання яких займаються приготуванням страв та харчування переселенців та соціально-незахищених верств населення. За результатами експертних висновків досліджувані зразки відповідають вимогам нормативної документації.

      Контроль за показниками якості води продовжується.

 

Моніторинг якості питної води

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни