Молитва, смаколики і російськомовна макулатура. Як “Калуські бджілки” допомагають ЗСУ

З початку повномасштабного вторгнення росії волонтерська організація «Калуські бджілки» активно допомагає військовим. Об’єднавши зусилля, калушанки передавали готові та вакумовані продукти. Однією з коронних страв волонтерок є тушкованки з квасолею, яку так полюбляють воїни. А віднедавна почали готувати вітамінну бомбу — горіхи з медом. 15 Серпня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 305 Лілія Микитикин часто спілкується з військовими, захоплюється їхньою мужністю, витривалістю і незламністю Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як кажуть самі господині, вони передають не просто продукти, а свою підтримку, любов і довіру.

Волонтерка, вчителька Калуського ліцею №3 Лілія Микитин розповіла «Вікнам» про діяльність «Калуських бджілок» більше.

Організація розпочала свою діяльність майже одразу після початку повномасштабної війни. Пішли воювати рідні, знайомі, близькі, які потребували допомоги. Калуські господині одразу кинулися готувати їжу і збирати найнеобхідніше. Допомагають «бджілки» і зараз. Не втомлюються, адже не можуть сидіти, склавши руки, в той час, коли кращі з кращих взяли до рук зброю.

Так, однією з коронних страв волонтерок є фірмова тушкованка з мꞌясом та квасолею, яку так полюбляють захисники. Велика подяка калуському підприємцю Роману Курпіті, який з початку війни щотижня виділяє м’ясо на цю страву. А нещодавно спробували приготувати новинку, вітамінну бомбу — горіхи з медом. Складники просто залили в маленькі банки від дитячого харчування. Господиням посмакувало, тож надіються, що і захисникам сподобається.

Серед традиційних страв на передову, які готують «бджілки», — сухі супи, борщі, каші. Але найбільше радіють калушанки, коли захисники пишуть, що в них все є, розповідає Лілія Микитин.

А нещодавно один волонтер передав 100 кг мізків. Спочатку був шок, що з такою кількістю  субпродукту можна зробити. Зробили тушкованки — і не прогадали: ситно, смачно і корисно.

Лілія Микитикин часто спілкується з військовими, захоплюється їхньою мужністю, витривалістю і незламністю. Каже, що їм важлива не тільки волонтерська допомога, але й молитва, яка творить дива. Одразу майже дослівно пригадує слова знайомого воїна Ігоря, який родом з Харкова.

«На війні всі вірять в Бога. Бо коли на тебе твій ворог наставляє рушницю і ти впевнений, що тебе вбꞌють. І ти прощаєшся зі своїми рідними, відбувається така річ, що ворог не бачить тебе і стріляє не зрозуміло куди. І в цей час вбивають твого ворога», — розповідає волонтерка.

Щоб допомогти військовим, «Калуські бджілки» організовують різні акції, щоб залучити кошти для потреб захисників. Так, на заклик волонтерок у травні калушани мали можливість здати російськомовну літературу на макулатуру. Загалом вдалося зібрати 3500 кг макулатури та заробити понад 9000 гривень. Рекордсменом акції виявилася Томашівська гімназія, яка віднайшла аж 400 кг макулатури. За виручені гроші закупили радіодеталі для дронів.

«Велика дяка пану Володимиру, який брав книги дорожче, аніж коштує метал», — наголосила Лілія Микитин.

До речі, у звꞌязку з великою активністю калушан акція зі здачі російськомовної літератури продовжується. Звертатися можна особисто до Лілії Микитин за номером: 0997418912.

Приділили увагу «Калуські бджілки» і дітям-сиротам. Зокрема, відвідали сиротинець в Медині та Долинський дитячий «Теплий дім». Завдяки небайдужим друзям з Іспанії передали дітлахам взуття та смаколики.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни