«Може врятувати життя»: скільки прикарпатців щепили бустерною дозою вакцини проти COVID-19

На Івано-Франківщині 1 699 людей отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, 148 — за минулу добу. 

Про це журналістці Фіртки повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Водночас 163 прикарпатці отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19.

Так, в області за минулу добу вакцинували 1 361 прикарпатця. Зокрема, щепили першою дозою — 370 прикарпатців, а другою — 1 843.

Від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 822 929 щеплень.

На Івано-Франківщині функціонують дев’ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.

«Не плутаймо додаткову дозу вакцини проти COVID-19 з бустерною дозою. Додаткова доза рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката. 

А бустерна потрібна всім щепленим проти коронавірусу, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується», — пояснив регіональний координатор з питань вакцинації Микола Стовбан.

Зазначимо, що в Україні від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 080 101 людина, з них отримали першу дозу — 15 080 099 людей, отримали дві дози – 14 375 825 людей, отримали додаткову дозу — 11 205 людей, бустерну дозу — 146 105 людей.

Загалом провели 29 613 234 щеплення. 

 читайте також: Через ріст захворюваності на COVID-19: на Прикарпатті можуть призупинити навчання у школах

Що було раніше?
З 6 січня Україна дозволила бустерну дозу вакцини для всіх, хто раніше вакцинувався проти COVID-19.

«Підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», — зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Omicron».

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. 

Рекомендований період введення бустерної дози — від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення. 

Чи не єдиним протипоказанням до бустерного щеплення є важка алергічна реакція на попередню дозу. Якщо реакція була на другу дозу, тоді для ревакцинації можна використати іншу вакцину.

Додамо, що в Україні розпочався черговий спалах коронавірусу з епіцентром в західному регіоні. 

Так, за добу 19 січня в Україні зафіксували 18 479 випадків захворювання на COVID-19. Найбільш серйозна ситуація склалася на Івано-Франківщині — 2 777 підтверджених випадків за добу.

Значний приріст захворювань на коронавірусну інфекцію фіксується також у Львівській (1 440), Тернопільській (1 145) та Чернівецькій (1 137) областях. 

«Це очікувана і прогнозована ситуація щодо розвитку подій. Зараз висхідна динаміка спостерігається майже у всьому світі. І ми готові оперативно реагувати.

Станом на 20 січня зайнятість ліжок із киснем по країні — 24%, тобто 3 з 4 ліжок є вільні. Найбільша завантаженість фіксується в Івано-Франківській області — 45% ліжок з киснем там наразі зайняті», — зауважив міністр.

Наразі на «помаранчевому» рівні епіднебезпеки знаходяться сім областей України: Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська та Чернівецька області. 

«Вакцинація базовим курсом щеплень та бустерною дозою – найкращий захист, який може врятувати життя вам та вашим близьким», — підсумували у МОЗ.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

До слова, на Прикарпатті найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.

Нагадаємо, що  невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.

COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження

Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни