Мобілізація може призвести до геноциду народу: в окупованому Криму 90% повісток вручили кримським татарам – Новини Галича

Кримські татари становлять 13-15% населення півострова. В окупованому Криму 90% повісток отримали кримські татари. Така мобілізація може призвести до геноциду, повідомили в громадській організації “КримSOS”, пише “5 канал”.

“За попередніми оцінками, близько 90% повісток у Криму отримали кримські татари. Водночас кримські татари становлять 13-15% населення півострова”, – розповів аналітик “КримSOS” Євгеній Ярошенко.

За його словами, такі масштаби мобілізації можуть призвести до прихованого геноциду кримськотатарського народу.

Згідно з нормами міжнародного права, однією з форм геноциду є навмисне створення таких життєвих умов, які розраховані на повне або часткове знищення етнічної групи при наявності умислу повністю або частково знищити таку групу.

Ярошенко зазначив, що кримські татари є громадянами і корінним народом України, яких країна-агресор Росія може цілеспрямовано знищувати, кинувши на війну проти власної держави.

Також читайте про те, що у Генеральному штабі Збройних сил України розповіли про різні етапи мобілізації в Росії.

  • До теми: Мобілізація в Росії не вирішить багатьох проблем їхньої армії, – Пентагон

    Нагадаємо, 21 вересня Путін оголосив часткову мобілізацію у Росії. Пізніше міністр оборони Сергєй Шойгу підтвердив, що на службу прикличуть 300 тисяч військовослужбовців резерву. Західні лідери сприйняли це як визнання слабкості РФ і того, що війна йде не за планом.

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни