Митрополит Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію в головній святині міста

Сьогодні ж, 28 липня, коли Церква спогадує визначну постать святого рівноапостольного князя Володимира Великого, а наш народ святкує День української державності, свої іменини відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Про це повідомила Архієпархія УГКЦ, передає Фіртка.

З цієї урочистої нагоди до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська прибули чисельно зібрані вірні й духовенство, щоб привітати Високопреосвященного Владику Володимира, а також у спільній молитві просити для нього у Всевишнього Господа благословення, ласк, здоров’я, багатоліття й подякувати за дар невтомного та плідного архієрейського служіння.

У цей день молитви линули до Небесного Отця за довгоочікуваний мир і перемогу нашої Батьківщини у війні над ворогом, який не зумів позбавити волі й незалежності весь український народ.

Подячну Архієрейську Божественну Літургію очолив сам іменинник у співслужінні духовенства Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, отців Архієпархіального управління, душпастирів головної святині міста, протопресвітерів, отців ректорату Івано-Франківської духовної семінарії й ректорату академії Івана Золотоустого, а також запрошених священнослужителів.

Під час моління зі своєю проповіддю до усіх зібраних в храмі звернувся Митрополит Володимир.

«Щойно ми слухали Євангеліє про Доброго Пастиря, про нашого Господа. У сьогоднішній день наш Спаситель Ісус Христос вказує нам через Святу Церкву на ще одну особу – великого пастиря нашого українського народу – князя Володимира Великого, адже в цьому році святкуємо 1035-ту річницю Хрещення нашої Батьківщини Руси-України.

Сьогодні заносимо цю подячну молитву за великого князя, за мудрий український народ, який прийняв Хрещення. Для нас це не тільки історична подія, але й духовна. Ми віримо в єдиного живого Бога, ми прийняли Божі Закони та Заповіді, називаючи себе дітьми Божими й християнами», – мовив Владика Володимир.

За словами Архієрея, сьогодні важко говорити про такі великі речі, коли у нашій Батьківщині триває несправедлива війна. 

«Бо, здавалося б, між християнськими народами, тими, хто приймав науку Божу, немало б бути війни. Проте вона є. Але чому? Найперше тому, що є брак Божої любові. Ми бачимо, що там одна ненависть, зло, немає нічого Божого, благословляється вбивство.

Тому, дорогі у Христі, кріпімося сьогодні, просімо заступництва великого князя Володимира, щоб там, на небі, він та всі українські подвижники просили Всевишнього Бога, як Церква святкуюча, про наш український народ, про наше майбутнє. Сьогодні заносимо молитву за нашу державність, за державних мужів, щоб вони з вірою і правдою любили Бога, сповняли Божі Закони та Заповіді, служачи українському народові.

Ми віримо в наше велике майбутнє, у велич нашої України, а також молимося за справедливий мир, щоб він якнайшвидше прийшов на нашу землю», – такими словами завершив своє звернення проповідник.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни