Митрополит однієї з Вінницьких єпархій УПЦ МП постане перед судом

Митрополит однієї з Вінницьких єпархій УПЦ МП постане перед судом

Фото: ssu.gov.ua Митрополиту з Вінницької області загрожує вісім років ув’язнення

Священнослужитель закликав до захоплення влади та зміни кордонів України, а також підтримував російських окупантів.

Служба безпеки зібрала докази провини глави Тульчинської єпархії УПЦ МП у Вінницькій області, яка публічно виправдовувала російську збройну агресію проти України. Обвинувальний акт направлено до суду. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як свідчать матеріали слідства, фігурант розповсюджував серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни кордонів України.

Також на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх військових злочинів.

Під час обшуків за місцем проживання та в релігійних спорудах правоохоронці виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони на місці злочину, прокремлівські агітки та літературу.

Ініційована СБУ експертиза вилучених матеріалів підтвердила факти незаконної діяльності єпископа.

Дії фігуранта кваліфіковані за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  •      ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади);
  •      ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України);
  •      ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  •      ч. 3 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Митрополиту загрожує реальний термін покарання – до восьми років ув’язнення.

Розслідування проводили слідчі Служби безпеки Вінницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки завершила контррозвідувальні заходи на об’єктах УПЦ МП у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Рівненській областях. У церквах виявлено бібліотеки з прокремлівською літературою, агітаційні листівки заборонених в Україні політичних партій та російські “триколори”.

Наприкінці грудня минулого року Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції, закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у своїй назві належність до Російської православної церкви (РПЦ).

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни