Міська рада Івано-Франківська вимагає повернути Почаївську Лавру українській церкві

На 36-й черговій сесії міської ради депутатський корпус звернувся до Кабінету Міністрів України, Міністерства культури та інформаційної політики України щодо повернення Почаївської лаври українській церкві. 15 Червня, 2023, 16:30 Прикарпаття Переглядів: 240 “Ми переконані, що Почаївська лавра має бути українською!”, — йдеться у зверненні депутатів Івано-Франківська Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Для українців не є секретом, що так звана українська православна церква московського патріархату є інструментом ворога для пропаганди, поширення «руського міра» та внутрішнього розбрату в Україні, повідомляють “Вікна” з посиланням на Івано-Франківську міську раду.

“Бачимо, що не в усіх областях московські служителі відступають та до останнього намагаються втриматись за наші святині. Ми переконані, що Почаївська лавра має бути українською! Там мають молитися за справедливу перемогу України.

Віктор Янукович в 2003 році передав Почаївську Успенську лавру в оренду церкві московського патріархату на 49 років, але це можна розірвати і треба оскаржувати в суді! Зараз надзвичайно важливо, щоб ані московської церкви, ані її служителів, ані найменшого натяку на московське не було в Україні!

Численні колаборанти в рясах благословляють «визволителів» та активно співпрацюють з ними, допомагають нищити Україну та українських патріотів. А центром їхньої підривної діяльності є церкви, які промосковські служителі використовують зовсім не за призначенням. Як бачимо, співпраця з окупантом для упц мп – це служіння, але не Богові, а виконання прямих посадових обов’язків, які їм озвучує москва.

Вважаємо, що відновлення законності та правопорядку у сфері регулювання діяльності релігійних організацій шляхом розірвання договорів оренди та/або користування на будівлі, що перебувають у державній та комунальній власності, з осередками церкви держави-окупанта зараз необхідно заради безпеки суспільства.

Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати Івано-Франківської міської ради, звертаємося до Міністерства культури та Кабінету Міністрів України з вимогою:

  1. Оскаржити у суді рішення, яку Ухвалив Віктор Янукович у 2003 році та розірвати договір оренди з московською церквою та повернути Почаївську Успенську лавру українській церкві.
  2. Закликаємо припинити договори оренди та або користування упц мп землею, церковними спорудами, що перебувають у державній власності.
  3. Не допустити, щоб угрупування, яке де-факто є гілкою Російської Православної Церкви продовжило свою деструктивну діяльність в Україні підпільно.

Сподіваємось на вашу одностайність, рішучість та безкомпромісність у вирішенні цієї проблеми”, — йдеться у зверненні.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни