Місія МАГАТЕ відвідає два ядерні об’єкти в Україні на фоні фейків про “брудну бомбу” – Новини України

Місія МАГАТЕ відвідає два ядерні об'єкти в Україні на фоні фейків про "брудну бомбу" - Новини України

Міжнародне агентство з атомної енергії задовольнило запит української сторони та направить на місця двох ядерних об’єктів своїх експертів. Про це повідомляє прес-служба МАГАТЕ.

– Інспектори МАГАТЕ цього тижня проведуть перевірку у двох місцях в Україні після письмового запиту уряду України направити туди групи інспекторів. Запит України був направлений після того, як Російська Федерація зробила заяви про діяльність, пов’язану з можливим провадженням «брудних бомб» у місцях, що знаходяться під гарантіями МАГАТЕ, – зазначено у повідомленні.

Як зазначили в агентстві, метою візитів є виявлення будь-якої можливої незаявленої ядерної діяльності та матеріалів, пов’язаних із розробкою “брудних бомб”.

– Як тільки наші перевірки будуть завершені, ми оцінимо результати та проінформуємо про висновки відповідно до стандартної практики гарантій. Проте, знаючи інтерес та терміновість цього питання, МАГАТЕ також дасть висновки Раді керуючих, а відразу після цього – громадськості, – йдеться у заяві МАГАТЕ.

Напередодні міністр оборони РФ Сергій Шойгу зателефонував колегам із Франції та Німеччини. У розмовах з ними він заявив, що нібито Україна має намір використати “брудну бомбу”. На фоні російських фейків Україна офіційно запросила МАГАТЕ перевірити об’єкти, щоб спростувати інформаційні вкидання Москви.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни