Місія МАГАТЕ на ЗАЄС відбудеться найближчими днями – Новини України

Місія МАГАТЕ на ЗАЄС відбудеться найближчими днями - Новини України

Фото: twitter.com/rafaelmgrossi

Місія МАГАТЕ на ЗАЄС відбудеться протягом наступних кількох днів, якщо поточні переговори увінчаються успіхом. Про це йдеться у заяві генерального директора Рафаеля Маріано Гроссі.

– Я продовжую дуже активно та інтенсивно консультуватися з усіма сторонами, щоб ця життєво важлива місія МАГАТЕ могла бути здійснена без подальших затримок… Очікується, що місія відбудеться протягом наступних кількох днів, якщо поточні переговори увінчаються успіхом, – сказав глава Міжнародного агентства з атомної енергії.

Гроссі зазначив, що присутність МАГАТЕ допоможе знизити ризик серйозної ядерної аварії в Європі.

Україна поінформувала про те, що обстріли, що відновилися останніми днями, завдали додаткових збитків у районі Запорізькій АЕС. Внаслідок обстрілів у суботу та неділю було пошкоджено інфраструктуру ЗАЕС, включаючи лабораторію та хімічні об’єкти. В результаті обстрілу в понеділок – трансформатори прилеглої ТЕЦ, що призвело до відключення лінії електропередач, що з’єднує цю станцію з ЗАЕС, на кілька годин.

У вівторок Україна поінформувала МАГАТЕ про те, що десять із 15 ядерних енергетичних реакторів країни наразі підключені до мережі, зокрема два на ЗАЕС, три на Рівненській атомній електростанції, три на Южно-Українській АЕС та два на Хмельницькій АЕС. МАГАТЕ продовжує отримувати віддалені дані з чотирьох діючих АЕС в Україні, а також із Чорнобильської АЕС.

Раніше ЄС та 42 держави закликали РФ вивести війська із Запорізької АЕС і не заважати Україні виконувати свої зобов’язання щодо ядерної та радіаційної безпеки. “Енергоатом” неодноразово повідомляв про обстріл росіянами території ЗАЕС в окупованому Енергодарі.

Місія МАГАТЕ вже двічі була в Україні після нападу Росії – на Южно-Українській та Чорнобильській АЕС. Проте в обох випадках станції перебували під контролем Києва.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни