Минулого року Калуш не доплатив банку за 4 комунальні автобуси понад 1 млн гривень

26 січня Калуська міська рада внесла зміни до Програми здійснення фінансової підтримки комунального підприємства «Калуський муніципальний ринок» на 2020-2025 роки. 01 Лютого, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 18 За договором до останнього платежу усі чотири комунальні автобуси є власністю банку Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зокрема, фінансування програми на 2023 збільшили на майже 1,2 млн гривень і зараз воно становить 3,7 млн гривень.

Це кошти на придбання транспортних засобів для перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування на умовах фінансового лізингу та інші витрати за договором фінансового лізингу.

Як пояснив на сесії начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, 2022 року для забезпечення оплати за договором лізингу для комунального підприємства було передбачено 2,7 млн гривень, але проплатили лише 1 млн 537 тис. гривень. Відповідно близько 1 млн 172 тис. гривень, які комунальне підприємство не сплатило банку торік, перенесли на 2023 рік — щоб виконати зобов’язання за такими платежами.

Нагадаємо, загальна вартість чотирьох автобусів, які Калуш купив у лізинг у 2020 році, склала 339 тис. євро (договір укладено у гривні). 20% цієї суми муніципальний ринок сплатив одразу, а решта суми разом з банківськими відсотками “розбита” на 60 місяців. За договором з банком (Укргазбанк) КП “Калуський муніципальний ринок” має щомісяця перераховувати лізингові платежі. Однак торік після початку війни він не міг цього зробити: бюджетні кошти виділяли, проте до банку вони не доходили, оскільки такі видатки не пропускало Держказначейство.

Нагадаємо також, що у липні минулого року Калуська міська рада звернулася до Прем’єр-міністра України Дмитра Шмигаля та ініціювала зміни до урядової постанови, якою було обмежено напрямки використання бюджетних коштів в умовах воєнного стану. Зокрема, депутати просили уряд дозволити проводити лізингові платежі, інакше можливе розірвання Договору фінансового лізингу, нарахування штрафних санкцій та вилучення транспортних засобів. За договором до останнього платежу усі чотири комунальні автобуси є власністю банку.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни