Мінкульт не встиг перейменувати Батьківщину-мати до Дня незалежності – Новини України

Мінкульт не встиг перейменувати Батьківщину-мати до Дня незалежності - Новини України

Фото: facebook.com/warmuseum.kyiv.ua

Монумент “Батьківщина-мати” ще не перейменували на “Україна-мати”, як на то до Дня незалежності розраховував генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук. Про те, що офіційного рішення немає, повідомив Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

– Рішення про перейменування ще немає. Поки що оперуємо старими назвами монумента і музею, — сказав він.

Водночас в.о. міністра закликав використовувати назву “Україна-мати”, доки офіційно залишається стара назва. 

– Ба більше, бажано у вживанні віддавати перевагу новій назві. Сподіваюся, незабаром відбудеться і формальне перейменування, — додав Карандєєв.

З 13 липня по 23 серпня 2023 року в Києві тривали роботи по заміні герба СРСР на тризуб на монументі “Батьківщина-мати”.

29 липня генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук заявив, що Вчена рада музею затвердила перейменування монумента на “Україна-мати”, але воно має бути затверджено Міністерством культури та інформаційної політики. Савчук сподівався, що монумент перейменують до 24 серпня. 

18 серпня Укрпошта оголосила, що з 24 серпня вводить в обіг нову поштову марку під назвою «Україна-мати». 

30 липня Юрій Савчук заявив, що Вчена рада музею ухвалила перейменування Музею історії України у Другій світовій на Музей війни за незалежність України. Інформацію про це надіслали до Міністерства культури і інформаційної політики. Нову назву президент Володимир Зеленський використав під час урочистостей з нагоди Дня прапора України 23 серпня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни