Мінкульт дозволив перепоховати останки агента НКВС Кузнєцова та майора Путіна з Пагорба Слави у Львові – Новини України

Мінкульт дозволив перепоховати останки агента НКВС Кузнєцова та майора Путіна з Пагорба Слави у Львові - Новини України

Фото: facebook.com/anna.gerych

У Львові перепоховають останки радянських військових, поховані на Пагорбі Слави. Мова йде, зокрема, про прах радянського розвідника та агента НКВС Миколи Кузнєцова та радянського майора з прізвищем Путін. Про це повідомила секретарка обласної робочої групи з питань декомунізації Анна Герич на своїй Facebook-сторінці.

Відповідний дозвіл надало Міністерство культури. Тепер відповідне рішення має ухвалити виконавчий комітет ЛМР. Загалом всі радянські поховання з Пагорбу Слави перенесуть на Голосківське кладовище.

Як вказано в наказі, до Мінкульту з відповідним запитом звернувся департамент архітектури Львівської обласної ради та міський голова Львова Андрій Садовий. Міністерство надало дозвіл на перенесення всього меморіального комплексу “Пагорб Слави” на територію Голосківського кладовища. Йдеться про перепоховання братської могили російських воїнів, могили радянських воїнів, 24 могил героїв Радянського Союзу, 226 індивідуальних могил радянських солдатів та памʼятників діячам СРСР. Нагляд за перепохованням мають здійснювати відповідні органи ЛОДА.

Пагорб Слави – це меморіальний комплекс у Львові, де поховані російські та радянські військові, що загинули під час Першої та Другої світових воєн. Меморіальний комплекс розташований на початку вулиці Пасічної і є частиною заповідника “Личаківський цвинтар”.

Агент НКВС Микола Кузнєцов похований у Львові на території меморіального комплексу “Пагорб слави”. Його родичі неодноразово вимагали від Львівської міськради передати його останки для перепоховання в Єкатеринбурзі. Однак виконком щоразу відмовляв у перепохованні через українських полонених, які перебувають на території Росії та тимчасово окупованих територіях. У квітні 2022 року на Пагорбі Слави демонтували радянську символіку, а у листопаді 2023 – скульптури радянських воїнів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни