Міністр Резніков: Оформлення документів для УБД почнеться з 1 грудня – Новини України

Міністр Резніков: Оформлення документів для УБД почнеться з 1 грудня - Новини України

Фото: LEAH MILLIS/REUTERS

Міністерство оборони завершило підготовку для запуску процесу оформлення документів, які підтверджують статус учасника бойових дій (УБД) під час відсічі повномасштабної агресії Росії. Процес оформлення документів розпочнеться 1 грудня. Про це у соцмережах повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

Він запевнив,  що наразі завершені всі необхідні кроки для запуску процесу оформлення документів, що підтверджують статус УБД під час відсічі повномасштабної агресії Росії.   І попросив УБД не хвилюватись, адже «статус отримають усі, хто має підстави… нікого не забудуть і не загублять».  При цьому додав, що за 9 місяців активної фази війни в Україні нараховуються сотні тисяч учасників бойових дій. І що обробка «такого масиву документів потребуватиме певного часу».

–  Ми будемо робити усе можливе, щоб цей час був максимально коротким. Але прошу всіх бути готовими і ставитись з розумінням, що доведеться якийсь період чекати, – наголосив Резніков.

Він також повідомив, що Міноборони має алгоритм отримання статусу УБД, який вже оприлюднений на офіційних ресурсах Міноборони і наразі доводиться до виконання у військах.

– Для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у системі Міноборони, яка включає ЗСУ, ГУР МО та ДССТ, буде утворено 18 комісій.  Ці комісії вже формуються і почнуть роботу орієнтовно з 1 грудня. Після цього стартує робота з документами, – пояснив міністр.

Як можна отримати статус УБД:

за зверненням командира частини, який централізовано подає документи на підлеглих військовослужбовців; за особистим зверненням військовослужбовця, який самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії; за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

У разі виникнення запитань можна звернутися на «гарячу лінію» Міноборони.

– Додам, що підготовка необхідних документів та забезпечення соціальних гарантій нашим воїнам – це обов’язок держави. Міністерство оборони у межах компетенції його виконає. Водночас процес надання статусу УБД буде контролюватися, щоб не допустити появи фейкових ветеранів, які героїчно «обороняли котли» у глибокому тилу. Це, насамперед, питання поваги до справжніх героїв, які боронять Україну, ризикуючи життям, – прокоментував Резніков.

Він повідомив, що на початку можуть бути якісь нюанси через велику кількість звернень. Через що попросив людей набратись терпіння.  

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни