Міністр молоді та спорту України відзначив високі досягнення вихованців Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина (ФОТО)

Створення у 2020 році Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина дало потужний поштовх до розвитку цього виду спорту в області.

Про це йшлося під час зустрічі міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта з колективом та вихованцями академії, пише Фіртка.

Зустріч та нагородження спортсменів відбулися в рамках Всеукраїнського Олімпійського дня, центром якого став Івано-Франківськ.

«Якби в кожному регіоні створювали такі академії з різних видів спорту, то це був би реальний розвиток спорту, його популяризація. Все більше дітей вигравали б турніри на міжнародній арені, підіймали український прапор», — підкреслив Вадим Гутцайт.

За останній період вихованці академії здобули ряд високих досягнень. Зокрема, чемпіоном Європи U23 став Андрій Джелеп, а Ігор Никифорук виборов бронзу на Чемпіонаті Європи у Хорватії.

Окрім того, команда Івано-Франківської області зайняла перше командне місце Чемпіонаті України з вільної боротьби серед чоловіків, а вихованці академії Каміль Керімов, Гурський Ярослав, Іван Кусяк вибороли золоті медалі, Іван Білейчук — срібну, Роман Гуцуляк та Іван Чорногуз — бронзові.

Зазначимо, що на звітно-виборній конференції Асоціації спортивної боротьби України її президентом обрали Юрія Копитка, а першим віцепрезидентом став співзасновник Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина, народний депутат України Едуард Прощук.

Саме він ініціював створення Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина у співпраці з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та об’єднав навколо цієї ідеї цілу когорту благодійників та меценатів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни