Мінфін: українці виплачуватимуть кредити ЄС протягом 35 років – Новини України

Мінфін: українці виплачуватимуть кредити ЄС протягом 35 років - Новини України

У Міністерстві фінансів вважають, що розподіл повернення Україною кредитів, наданих країнами Європейського Союзу, є “цілком рівномірним”. Щоб розрахуватися з боргами, нашій країні потрібно 35 років. Про це заявила заступник глави відомства Ольга Зикова в ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Сторона ЄС надає такі умови, що термін погашення кредиту становить 35 років, а відсотки замість України покриватимуть наші європейські партнери. Це один із прикладів того, як партнери з розумінням ставляться до боргового навантаження нашої країни, – заявила Зикова.

Також чиновниця зазначила, що до кінця поточного року до українського бюджету надійдуть як кредитні, так і грантові кошти від іноземних партнерів.

– Поки що ми маємо підтверджений комітмент у розмірі близько 10 млрд доларів, який надаватиметься Україні протягом цього року саме у грантовій формі. І, безумовно, ми працюємо над тим, щоб мати схоже співвідношення, як у нас було минулого року, між наданими пільговими кредитами та грантовими коштами, – наголосила заступник міністра.

На початку лютого глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що МВФ завершить підготовку програми підтримки України. На даному етапі роботи над ним план має схвалити керівництво Фонду.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни