Меморіальна дошка Назарію Лугарєву та молебень: як пластуни в Івано-Франківську відзначили 111 річницю організації (ФОТО/ВІДЕО)

Сьогодні свою 111-ту річницю відзначає ПЛАСТ – найбільша і найдавніша молодіжна організація України. Саме 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу пластову присягу. Місією Пласту є творити успішну Україну через спроможних пластунів – всебічно розвинених лідерів українського суспільства, пише Фіртка. День Першої Пластової Присяги – це одна з найважливіших подій пластового року. У 1912 році перші пластові гуртки склали присягу і відтоді українські скаути щорічно відзначають цю дату, як день заснування своєї організації. Історія підготувала для Пласту чимало складних життєвих іспитів, проте українські скаути з гідністю їх складають і сьогодні.

Багато пластунів захищають Батьківщину у Збройних Силах України та лавах територіальної оборони, ще більше займаються активною волонтерською роботою.

Сьогодні в Івано-Франківську близько двох сотень пластунів відзначили День першої пластової присяги молебнем за Україну та її Героїв. В присутності родини, друзів, бойового командира та побратимів по зброї відкрили меморіальну дошку Назарію Лугарєву.

Меморіальна дошка Назарію Лугарєву на фасаді єдиної в місті пластової домівки по вулиці М.Павлика, 10 увіковічить пам’ять про багаторічного очільника станиці Івано-Франківськ та пластуна, що не зламав своєї присяги – бути вірним Богу та Україні.

В час жахливої окупаційної російсько-української війни й цей день став надзвичайно трагічним. Сьогодні, 12 квітня, стало відомо про ще одну втрату у пластовій родині – захищаючи Україну, загинув Петро Ткачівський, який відновив осередок Пласту в місті Галич та очолював Івано-Франківську округу впродовж двох каденцій з 2017 по 2019 р.

Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам’ять Героям України!

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни