МЕДИЧНА ДОПОМОГА У КРИТИЧНИХ СИТУАЦІЯХ: СТАРТУВАЛИ БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ – Новини Івано-Франківська

З ініціативи міського голови Руслана Марцінків стартували курси надання першої домедичної допомоги для всіх охочих мешканців Івано-Франківська. Понад півсотні перших студентів вивчили алгоритм дій при пораненнях, який у Ліцеї №21 виклала Марта – бойовий медик Збройних сил України. Ініціативу реалізовує Івано-Франківський осередок ВГО “Сокіл”.

Передусім розглядали надання допомоги пораненим в умовах бойових дій: зупинку критичних кровотеч, відновлення прохідності дихальних шляхів, евакуацію пораненого за алгоритмом MARCH з американського протоколу TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare).

Інструктор проводить такі навчання і для своїх побратимів у ЗСУ, втім вважає, що для цивільних вони теж корисні:

– Стикалася з такими ситуаціями в житті і вважаю, що знати як надавати допомогу важливо для кожного як в бойових умовах, так і в цивільному житті. Критичні кровотечі можуть бути, наприклад, під час ДТП.

Тож радіє, що серед її «студентів» крім охочих мешканців виявився і викладацький склад франківських ліцеїв.

Учениця 10 класу Ліцею №2 Вероніка Кофлюк зацікавилася навчанням:

– Зараз такий час, що від цих знань може залежати життя наших рідних, наше життя. Це потрібно.

Учениця відзначила для себе інформацію про те, як надавати першу допомогу при пораненнях з пістолета, порізах; як при кровотечах затягувати ногу і черевну порожнину.

Міський голова Руслан Марцінків підкреслює, що знання, отримані на таких вишколах стануть у пригоді всім, адже критичні ситуації трапляються несподівано і важливо не втрачати дорогоцінний час.

– Важливо, щоб кожна людина знала, як надавати допомогу, в тому числі підручними засобами. Дякую всім, хто долучився, особливо інструкторам, що погодилися навчати. Записуйтеся на наступні заняття!

Записатись можна за телефоном 0672566877

За цим же номером можна записатися і на стрільби. Надаємо, що на базі тирів освітніх закладів Івано-Франківської міської територіальної громади проводяться навчально-тренувальні стрільби з пневматичної зброї.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА У КРИТИЧНИХ СИТУАЦІЯХ: СТАРТУВАЛИ БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ

 

МЕДИЧНА ДОПОМОГА У КРИТИЧНИХ СИТУАЦІЯХ: СТАРТУВАЛИ БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ

 

МЕДИЧНА ДОПОМОГА У КРИТИЧНИХ СИТУАЦІЯХ: СТАРТУВАЛИ БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ

 

МЕДИЧНА ДОПОМОГА У КРИТИЧНИХ СИТУАЦІЯХ: СТАРТУВАЛИ БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни