Марченко заявив, що не проти скасування податків для волонтерів – Новини України

Марченко заявив, що не проти скасування податків для волонтерів - Новини України

Фото: facebook.com/sergey.marchenko.54

Міністр фінансів України Сергій Марченко прокоментував звинувачення у тому, що відомство виступило проти скасування податків для волонтерів. Міністр повідомив, що зустрівся з автором фейсбук-посту Любою Шипович, щоб обговорити існуючі проблеми і те, як їх можна вирішити. 

– Завтра (у пʼятницю, 2 червня. – Авт.)  на засідання уряду буде розглянуто питання щодо включення дронів у постанову КМУ №112. Прошу своїх колег по уряду активно підключитись до вирішення цього питання, – написав Марченко.

Міністр фінансів додав, що Кабмін визначить  уповноваженого представника, який буде вирішувати проблемні питання, що виникають у волонтерів. Сергій Марченко також спростував, що казав фразу про “пеньюари” та будь-які інші слова, які можуть когось образити чи знецінити. Вів закликав всі ЗМІ, які це поширили, опублікувати спростування.

За словами міністра, згідно з Податковим кодексом, жодних податків з тих товарів, які передаються ЗСУ, сплачувати не потрібно. Це стосується волонтерів, які офіційно ведуть свою діяльність для допомоги армії.

Два дні тому співзасновниця та віцепрезидент громадської організації Razom for Ukraine Люба Шипович написала, що  з квітня вдруге змушена порушити питання оподаткування волонтерських зборів. Навіть “зареєстровані в усіх реєстрах волонтери” мають сплачувати податки, якщо за ці кошти вони придбали те, що не вказано у постанові №112 за 2016 рік. За її словами, у постанові немає дронів, антидронових рушниць, пультів, окулярів, старлінків і ще десятків технологічних товарів. 

На початку травня юристи Rasons Legal на прохання волонтерів написали проєкт постанови, доповнивши її словами, що збір на будь-який товар, який передається військовим на їхній запит, не оподатковується. Представники Мінфіну нібито заявили, що державний бюджет від цього дуже сильно постраждає, та вирішили пожартувати: “А якщо військові собі пеньюари попросять?”

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни