Макет Тисменицької брами у Франківську зроблять металевим – Новини Галича

Нещодавно в Департаменті містобудування та архітектури відбулася робоча нарада щодо розробки макету Тисменицької брами Станіславської фортеці.

Ескізи макету розроблені згідно досліджень та в співпраці з істориками, які вивчали історичні брами аналогічних часів та міст, з врахуванням вимоги інклюзивності для громадських просторів. Виконати макет планується з металу в масштабі 1:100.

Розміщення – безпосередньо біля віднайденого та ознакованого фундаменту брами, на розі вулиць Галицької та Лесі Українки, інформують у Департаменті.

Детальний ескіз авторства Стаха Бурчака у співпраці з архітектором Остапом Дольним та кандидатом історичних наук Зеновієм Федунківим представили на розгляд директора Департаменту містобудування та архітектури Ореста Кошика і головного спеціаліста міського відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака.

Учасники наради обговорили основний концепт роботи над макетом, ключові моменти щодо зовнішнього вигляду, місця розташування, інформаційного наповнення тощо. Зокрема, анотації на макеті пропонуються українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля.

В подальшому є можливість використання аналогічних макетів для ознакування визначних будівель та споруд Івано-Франківська. Такі стели безумовно стануть інформаційною та туристичною родзинкою міста. Тож було прийнято рішення кінцевий варіант макету представити на розгляд консультативної ради з охорони культурної спадщини при Департаменті, щоб врахувати фахові зауваження та пропозиції спеціалістів.

  • Додамо, що встановлення макету є другою чергою робіт по проєкту консервації та ознакування Тисменицької брами Станіславської фортеці.

    Читайте також: У Франківську розпочали консервацію Тисменицької брами (фото)

  • Категорії: Історія, НовиниПомічено: макет, реставрація, Тисменецька брама

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни