Майно ТОВ «Оріана-Еко» вдруге виставили на торги. Ціну знижено

На платформі електронних торгів «СЕТАМ» 19 червня повторно оголосили аукціон з продажу частини цеху технологічного транспорту загальною площею 7011 кв. метрів (розмір частки 997/1000), що розташований за адресою: Івано-Франківська обл., м. Калуш, вул. Шахтарська, буд. 7. Заявки на участь в аукціоні прийматимуть до восьмої ранку 19 липня, вже за годину цього ж дня запланований аукціон. 19 Червня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 474 Перші торги відбулися 17-го травня цього року. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Продавцем нерухомого майна є Калуський відділ державної виконавчої служби. Стартова ціна об’єкта на торгах становить близько 11 млн 160 тис. гривень, інформують “Вікна”.  

В оголошенні зазначено, що у складі майна на торги виставлено адміністративно-побутовий корпус гаражу білазів (691,2 кв. метрів), виробничий корпус гаражу білазів (5006 кв. метрів), паливно-заправочний пункт зі сховищем, насосна, навіси, огорожа тощо.  Приміщення розташовані на земельній ділянці загальною площею 2,6351 га, що є комунальною власністю та знаходиться в користуванні відповідно до  договору оренди землі від 21.06.2018 року.

Частину цеху технологічного автотранспорту виставили на торги вдруге, причому зі зниженою ціною. Нагадаємо, оголошення про проведення перших торгів на платформі «СЕТАМ» оприлюднили 17 травня, аукціон було заплановано на 16 червня. Однак він не відбувся. Стартова ціна об’єкта на торгах тоді становила понад 13,1 млн гривень.

Майно, яке пробують приватизувати на електронних торгах у статутний капітал ТОВ «Оріана-Еко» передало АТ «Оріана» (саме «Оріані» належить 51% ТОВ «Оріана-Еко»). Виконавча служба виставила його на торги для того, щоб виконати рішення судів про стягнення з ТОВ «Оріана-Еко» заборгованості з орендної плати за користування земельними ділянками комунальної власності.

Нагадаємо також, що у червні 2018 року Калуська міська рада передала в оренду ТОВ «Оріана-Еко» (це підприємство створювали з метою перероблення розсолів Домбровського кар’єру. — Ред.) три земельні ділянки: понад 402 га (під кар’єром), понад 244 га (сульфатно-збагачувальна фабрика) і понад 2,6 га (цех технологічного автотранспорту).

У 2020 році ТОВ «Оріана-Еко» звернулася до суду щодо анулювання договорів оренди усіх трьох земельних ділянок. Суди тривали до серпня 2021 року. Зокрема, Господарський суд Івано-Франківської області 7 грудня 2020 року позов підприємства задовольнив, а договори оренди землі визнав недійними з моменту укладання. Це рішення у квітні 2021 року підтвердив і Західний апеляційний господарський суд. Однак міська рада подала касаційну скаргу до Верховного суду, який постановою від 11 серпня 2021 року скасував попередні рішення судів і в позові ТОВ «Оріана-Еко» відмовив.

Відтоді міська рада неодноразово позивалася до ТОВ «Оріана-Еко» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю. Наприклад, наприкінці березня 2023 року Господарський суд Івано-Франківської області вирішив стягнути з товариства  понад 4,8 млн гривень (за земельну ділянку площею понад 244 га) — борг за 4 місяці, з 1 грудня 2018 року по 31 березня 2019 року. На початку 2022 року цей же суд за цю ж земельну ділянку вирішив стягнути з ТОВ «Оріана-Еко» понад 1,2 млн гривень орендної плати.

Також у реєстрі є кілька рішень обласного Господарського суду про стягнення заборгованості з орендної плати за найменшу земельну ділянку (понад 2,6 га), які були прийняті у 2022 році, — на суму понад 478 тис. гривень і 341 тис. гривень.

Між тим, АТ «Оріана» не погоджується з приватизацією цеху технологічного транспорту, який вона свого часу передала у статутний капітал ТОВ «Оріана-Еко». Держпідприємство подало у Господарський суд Івано-Франківської області позов до ТОВ «Оріана-Еко» і Калуського відділу державної виконавчої служби про зобов`язання виконавчої служби виключити цех технологічного автотранспорту за адресою: м. Калуш, вул. Шахтарська, 7 з опису у виконавчому провадженні і зняти з нього арешт.

Разом з позовною заявою АТ «Оріана» було подано до суду заяву про забезпечення позову –  зупинення продажу цеху технологічного автотранспорту. «Цех технологічного автотранспорту є спірним майном, яке відповідно до матеріалів кримінального провадження від 01.06.2018, незважаючи на наявність податкової застави та арешту нерухомого майна ВАТ “Оріана” (правонаступником якого є АТ “ОРІАНА”) незаконно було передано у власність ТОВ “Оріана-Еко”. У зв`язку з цим, в ході досудового розслідування цех технологічного автотранспорту визнано речовим доказом, а також ухвалою слідчого судді на нього накладено арешт та заборонено його відчуження. На думку позивача, звернення стягнення на оспорюване майно може спричинити матеріальну шкоду АТ “ОРІАНА”, буде суперечити завданням кримінального провадження та досудовому розслідуванню. Реалізація цеху технологічного автотранспорту за результатами проведення торгів може унеможливити виконання рішення суду, яке буде прийнято в ході розгляду справи за вказаним позовом, а отже у подальшому унеможливить захист і поновлення у межах одного судового провадження прав позивача», – йдеться у судовому документі.  

Арешт накладено у межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів 2 751 297 гривень 17 коп.

13 червня суд постановив відмовити у задоволенні заяви АТ «Оріана» про забезпечення позову. Одним з аргументів для такого рішення суду є те, Господарським процесуальним кодексом України «не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які полягають в припиненні, відкладенні, зупиненні чи іншому втручанні у проведення конкурсу, аукціону, торгів, тендера чи інших публічних конкурсних процедур, що проводяться від імені держави (державного органу), територіальної громади (органу місцевого самоврядування) або за участю призначеного державним органом суб`єкта у складі комісії, що проводить конкурс, аукціон, торги, тендер чи іншу публічну конкурсну процедуру». У даному випадку  зупинення продажу майна було б  фактично втручанням в електронні торги, які проводить державна виконавча служба в межах виконання судових рішень.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни