Майже 90% мешканців західних областей вважають неприйнятними поступки територією заради миру

У всіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок.

Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.

Навіть серед жителів Сходу, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 80% проти поступок (готові на поступки — лише 9%), а серед жителів Півдня — 82% проти поступок (готові — лише 10%).

На Заході України 88% мешканців вважають неприйнятними поступки територією заради миру.

Порівняно з вереснем у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна.

Зокрема, ситуація у регіонах наступна:

У цілому, для 85% опитаних респондентів в Україні жодні територіальні поступки не є припустимим. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Також, згідно з соцдослідженням, і серед україномовних, і серед двомовних, і серед російськомовних українців абсолютна більшість проти будь-яких поступок.

Довідково: опитування провели упродовж 4-27 грудня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).

Опитали 2 005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни