“Маємо в планах танцювати до 100 років”, — керівниця «Магії Сходу» Тетяна Кузевич

Цьогоріч студії калуській східних танців «Магія Сходу» виповнюється 10 років. У далекому 2012 році тоді ще фітнес-тренер Тетяна Кузевич вирішила відкрити хореографічу студію. Тоді банальне питання учениці: «А чому у Калуші немає студії східних танців?» серйозно змотивувало зацікавитися новим видом мистецтва. А коли потрапила на заняття до викладачки хореографії Калуського коледжу культури і мистецтв Марії Ляшкевич, по-справжньому «захворіла» танцями. Настільки, що організовує танцювальний рекорд України зі східних танців. 15 Серпня, 2022, 19:00 Калуш Переглядів: 476

41-річна Тетяна Кузевич-Книщук народилася у Калуші, де закінчила ЗОШ I-III ступенів №7 (ліцей). Далі вступила до Коломийського педагогічного коледжу — музичне відділення. Продовжила навчання у Прикарпатському університеті ім. Василя Стефаника. Працювала методистом у Калуському коледжі культури та мистецтв і музичним керівником  в дитячому садку. Згодом змінила рід діяльності, ставши фітнес-тренером.

Якось на черговому занятті з фітнесу прийшла учениця і запитала: «А чому у Калуші немає східних танців, а у Франківську є?». Тренерку і саму зацікавило відповідь на це питання. Почала їздити на ознайомчі заняття в Івано-Франківськ, потім — на майстер-класи у Святогірськ Донецької області. Згодом Тетяна Кузевич створила власну студію східних танців під назвою «Магія Сходу».

Не планувала створювати дитячі групи, адже не було для них методики викладання.

«Є такі рухи, які забороняються для дітей. Це пов’язано з фізіологією — росте хребет. тазові кістки. У дорослих віком 30, 40, 45 років треба звертати на суглоби, адже теж змінюється підхід», — зазначила хореографиня.

 З часом з’явилася методика викладання східних танців для дітей, яку калушанка опанувала. Тож на заняття почали приходити і найменші учні. Однак діти, які маленькими приходять танцювати, відразу східні танці не танцюють. Спершу розвивають тіло танцюриста, а потім накладають елементи танцю.

Студія «Магія Сходу» завжди дивує цікавими постановками і хореографічною майстерністю. На її рахунку — понад 50 різних конкурсів. Зараз студія працює  не тільки у напрямках східної, але і сучасної хореографії. Важливим моментом в історії танцювальної студії був рекорд з одночасного виконання східного транцю, який у Калуші зафіксували у 2013 році. Тоді, пригадує Тетяна Кузевич, ідею підтримав колишній міський голова Ігор Насалик. У результаті одночасно затанцювали понад 500 танцівниць із різних куточків України.

«Ми придумали танець, музику, яка ніде не використовувалася. Відео танцю розсилали по східних школах України — тоді підтримали всі. Ми збирали дітей у спортзалах і розучували з ними танець. До речі, ходили і хлопчики, і дівчатка, вчителі діставали хустинки, звідки могли. Були учасники з Івано-Франківська, Житомира, Святогорська та інші», — згадує Тетяна Кузевич.

Наймолодшою ученицею тоді була 3-річна донечка Тетяни Кузевич — Олександра, яка теж долучилася до масштабного дійства.

«Тоді Саша була присутня на багатьох репетиція і бачила, як я танцюю вдома, тож вона була готова до виступу на всі 100%. Бабуся ще й костюм купила. Певно, плакала б,  якби я її не взяла. Вона хотіла виступати всюди і бути поруч зі мною», — пригадує керівниця студії.

Зараз Олександрі вже 13. З трьох років дитина займалася сучасними, бальними танцями, грала у дитячому театрі «Чарівник».  Брала участь на чемпіонатах у Львові, Івано-Франківську, Києві і телепроєкті «Танцюють всі». Дівчинка не дуже добре пригадує події популярного  конкурсу, адже їй було всього 6 років. Проте пам’ятає, що довго тренувалася під суворим маминим наглядом.

Керівниця  студії «Східних танців» Тетяна Кузевич також із теплотою згадує про свого тата, заслуженого майстра спорту зі спортивної гімнастики Ярослава Книщука. Каже, що деякою мірою повторила його шлях тренера, який їздив на змагання з учнями та всім серцем вболівав за їхній спортивний шлях. Так, це була нелегка праця. Та все ж Ярослав Кузевич «горів» своєю роботою, як і його дочка Тетяна.

Хореографиня розповідає, що чим більше вивчає східний танець , тим більше в нього закохується, розуміє, що це її найулюбленіша робота. Калушанка мріє розвивати колектив, аби в майбутньому він став професійним (зразковим). А ще — видати власну книгу про методику та історію східного танцю, адже зараз такого видання немає.

«Хочу, щоб у колективі була сімейна атмосфера, щоб завжди хотілося сюди повернутися. І робити людей здоровими. Маємо в планах танцювати до 100 років і щоб це досягнення було в Книзі рекордів Гіннеса», — підсумувала Тетяна Кузевич.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни