Магнітні бурі у березні 2023: сильні удари розпочнуться з понеділка – Новини України

Магнітні бурі у березні 2023: сильні удари розпочнуться з понеділка - Новини України

Фото: NASA

У перший місяць весни очікується дев’ять магнітних бур, але тільки деякі з них дійсно позначаться на самопочутті метеозалежних людей. Половина з прийдешніх геоударів, як повідомляє сайт Meteoagent, пройдуть практично непомітно. Але будуть і середні бурі, і сильні – а від них не втекти, особливо тим, хто відчуває будь-які зміни в геомагнітній обстановці.

Тим, хто болісно переносить коливання геомагнітної активності, варто бути обережним 6, 19, 26 та 27 березня – у ці дні очікуються сильні магнітні бурі.

Метеозалежні люди зазвичай починають відчувати бурю, що наближає, за кілька днів до неї. У ці дні тим, хто страждає від змін такого роду, слід більш ретельно ставитися до свого здоров’я і уникати зайвих навантажень. Основна група ризику – це люди із серцево-судинними захворюваннями та хронічними хворобами, організм яких у періоди магнітних бур, намагаючись підлаштуватися під зміни атмосферного тиску, також коригує тиск – але судинна система за цими поправками не завжди встигає. Тож у ці дні ліки – частий супутник метеозалежних людей. Краще провести їх у спокої.

Магнітних бур середньої інтенсивності, які не так відчуваються навіть чутливими до погоди людьми, буде набагато більше – вони очікуються 5, 7, 15, 20 та 21 березня. У решту днів самопочуття у метеозалежних людей не повинно викликати жодних занепокоєнь – бурі будуть слабкими.

На замітку

💫Для кого небезпечні погодні гойдалки

Пацієнти з хронічними хворобами легень – астмою, хронічним бронхітом; люди з порушеннями опорно-рухового апарату – артрит, артроз, остеохондроз; перенесли травми голови, хребта; пацієнти із захворюваннями нервової системи, які страждають на мігрені, запаморочення, тривожні розлади; люди із зайвою вагою; ті, хто має ендокринні порушення; люди похилого віку; вагітні жінки.

Будь в курсі!

💫Як організм може відреагувати на магнітну бурю?

Дратівливість та проблеми зі сном через збій біологічних ритмів; головний біль; перепади артеріального тиску; різкі зміни настрою, напади апатії чи агресії; біль, печія та дискомфорт у суглобах; м’язова слабкість; підвищена больова чутливість; порушення ритму та частоти серцевих скорочень; загальна слабкість та порушення концентрації уваги; нудота; зниження працездатності.

Корисно знати!

💫Чим полегшити свій стан?

При головному болі: прохолодний вологий компрес, масаж голови та шиї, знеболювальне, відмова від шоколаду та кофеїну. При перепадах тиску: для підвищеного – легкий масаж шиї та плечей, заспокійливе на рослинній основі, таблетки “швидкої допомоги” у разі різкого та сильного підвищення. Для зниженого – контрастний душ, препарат для підвищення тонусу, наприклад, женьшень чи ехінацея, шматочок оселедця чи солоний огірок. При різких змінах настрою: фіточай із седативним ефектом, дихальні вправи, продукти, що містять триптофан – сир, кунжут, горіхи, бобові, насіння, яйця. Прибрати з раціону «друзів» метеочутливісті – продукти, що містять приховану сіль, копченості, солодощі, жирне. Дотримуватися водного балансу, пити в такі дні трохи більше звичайного. Зменшити фізичну та розумову активність, постаратися зберігати емоційний спокій. Ходити пішки, частіше бувати надворі під час світлового дня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни